Çin'de virüs tedavisi olup evine dönen şahıs, halk tarafından tekme tokat dövüldü

Çin'de koronavirüs salgınında tedavi gören ve iyileşen insanların, hala hastalık bulaştırabilecekleri sebebiyle halk tarafından düşmanlıkla karşılandığı iddia edildi. Sosyal medyada gündem olan bir görüntüde ise iyileştiği için evine dönen bir şahsın tekme tokat dayak yediği anlar yer aldı.

14.02.2020 11:11 | Son Güncelleme: 14.02.2020 11:55

Çin Ulusal Sağlık Komisyonu'ndan (NHC) yapılan açıklamaya göre biri Hong Kong'da olmak üzere Kovid-19 salgınında ölü sayısı 1381'e çıktı. Ülkede toplam Kovid-19 tespit edilen vaka sayısı 63 bin 851'e ulaştı. Rakamlar gün geçtikçe artarken sosyal medyada gündem olan bir görüntü ise dikkat çekti. Çin'de koronavirüs salgınında tedavi gören ve iyileşen insanların, hala hastalık bulaştırabilecekleri sebebiyle halk tarafından düşmanlıkla karşılandığı iddia edildi.

YERE YATIRIP DÖVDÜLER

Çin'de çekildiği iddia edilen görüntülerde, koronavirüs tedavisi gören ve iyileştiği için evine dönen şahsın , mahalleli tarafından, hala virüs taşıdığı gerekçesiyle tekme tokat dövüldüğü görülüyor. Görüntüler sosyal medyada gündem yaratırken, olayın koronavirüs sebebiyle gerçekleşip gerçekleşmediğine dair net bir bilgi elde edilemedi.

Çin'de virüs tedavisi olup evine dönen şahıs, halk tarafından tekme tokat dövüldü

Çin Halk Cumhuriyeti, Hong Kong, Sağlık, Dünya, Güncel


HABER YORUMLARI (30)
SEMT-İ SAKARYA:Allah c. c büyüksün rabbim uygur türkleri ve hayvanlara yapılan zulüm, kimseye faydaları yok bunların helak olacak kavimler biz yeryüzünün en kalabalık, insanların en güçlüyüz. kimse bizi yenemez sonunuz bir diğer süper gücün elinden oldu. . .
MURO1:UYGUR KARDESLERIMIZE YAPTIKLARI ISKENCELERI SIMDIDE BIRBIRINE YAPIYOR ŞÜKÜR BUGUNUDE GORDUK
ASİLTÜRK__:Bizim dinimiz, inancımız ve hasletlerimiz böyle mi? Biz de en kötü hastalıktan bile kurtulsa geçmiş olsuna gidilir, sağlık temennisinde bulunulur. En fazla görüşmezsin, tedavi edilip geleni dövmek nedir imansızlar.
FANİ:Bunlarda vicdan merhamet namına birşey yokki.Olmadık hayvanları yiyorlar bide işkence ederek yiyorlar sende hasta ziyaretinden bahsediyorsun kardeşim.
BİRKUL:Rabbim kafiri kafire kırdırıyor Yiyin birbirinizi
MAMAK:Hastalık dayak atarken de bulaşabilir .çekikler çok gerilmiş.
KADIN:Vay vay vay Rabbim gördü işte Uygur Türklerine yapılanları kimsenin ahı kimsenin yanına kalmaz
SBH:Ah kardesim ya hayvanlara yaptiklari hic aklina gelmiyor mu
ALİ:HELALLLLLLL ZERRE ACIMIYOM UYGUR TÜRKLERİNE YAPTIKLARI ZULUMLERDEN DOLAYI
İLAHİ ADALET:miammardaki müslümanlara işkence yapıp katlederseniz sonunuz böyle olur işte
Tüm 30 yorumu okumak için tıklayın
22.02.2020 07:37:11