16 Mayıs 2018, 10:06
BBC

Çinli Kadın Satın Aldığı Köpeğin Ayı Olduğunu 2 Yıl Sonra Fark Etti

Çin'de köpek yavrusu aldığını sanan kadın, iki yıl sonra hayvanın aslında ayı olduğunu fark etti.

Independent gazetesinin haberine göre, Su Yun isimli kadın iki yıl önce aldıkları köpek yavrusunun ne kadar çok yemek yediğini görünce şaşırdığını açıkladı. Yunnan bölgesinde Kunmiing kenti yakınlarındaki bir köyde çiftçilik yapan Yun "Her gün koca bir kutu meyve ve kovalar dolusu erişte yiyordu" dedi.

113 KİLOYA ÇIKTI

İki yıl sonra ise yavru yaklaşık 113 kilogram ağırlığında bir ayıya dönüştü. Aile köpek yavrusunun büyümesinin bir türlü durmamasından ve iki ayakları üstüne kalkmasından sonra şüphelenmeye başladı.

Yun "Büyüdükçe ayıya benzemeye başladı. Ben ayılardan korkarım" dedi.

YETKİLİLER KORUMAYA ALDI

Ailenin yetkililerden yardım istemesi üzerine ayı, Yunnan Vahşi Hayatı Kurtarma Merkezi tarafından bakıma alındı.

Yetkililerin çektiği videolarda ayının boyunun bir metreye ulaştığı görülüyor. Ailenin evinde yaşayan ayıdan çekinen yetkililer hayvanı nakletmeden önce bayılttı.

DEĞERİ BİNLERCE DOLAR

Ayının türü tükenmekte olan Asya Siyah Ayısı olduğu ve karaborsada binlerce dolar değerinde olduğu açıklandı.

Aile hayvanı 2016'da Tibet mastifi sandıkları için aldıklarını söyledi.

Yerel medyaya göre Mart ayında da yine Yunnan bölgesinde bir kişi ormanda bulduğu ayıyı köpek sanarak sahiplenmiş daha sonra da kafeste tutmuştu.

BBC
16 Mayıs 2018 Çarşamba 10:06YORUMLAR (65)
ASENA. FR: Iran şeriat la yönetiliyor? Bunlar cerm olmuyormu orda nasıl sevgili oluyorlar. ..Bunlar zina yapmaya gelmişler ülkemize pislikler. ..defolun mindar paranızı la...
RADAR: Evlendikten sonra ben de ayı çıkmışım. Öyle diyor
X: Uydurma haber....hayal ürünü.
VOLKAN67 : Kedidir kedi
PETROL BULUNDU: her seçim öncesi ''''petrol bulundu'''' haberlerinin artık bir şifre olduğuna inanıyorum. Bu haberi yapanlar gazeteler aracılığı ile belirli bir kesime özel bir mesaj iletiyor. İnşallah işin altından İngilizler çıkmaz. ama birileri manipülasyon yapıyor. Şüphe içindeyim ağalar. Acaba bulunduğu yerin adına göre mi, bulunduğu ilçeye göre mi yoksa kuyunun adına göre mi bir yerlere şifre gidiyor.
Tüm 65 yorumu okumak için tıklayın