Adıyaman'da 4 kişi, koruma altındaki sırtlanı 2 köpeğe parçalatıp tüfekle öldürdü

Adıyaman'da nesli tükenme tehlikesi altında olan ve "kırmızı listede" yer alan çizgili bir sırtlan, kimliği belirsiz 4 kişi tarafından 2 köpeğe parçalatıldıktan sonra tüfekle öldürüldü.

24.05.2020 14:37 | Son Güncelleme: 24.05.2020 18:09

Adıyaman Dandırmaz Köyü'nde nesli tükenme tehlikesinde olduğu için 'kırmızı listede'de yer alan çizgili sırtlana kimliği belirlenemeyen 4 kişi, 2 köpeği saldırttı. Kanlar içinde kalan hayvanı av tüfeği ile öldüren caniler, ölü sırtlanla fotoğraf çektirerek sosyal medyada paylaştı.

NESLİ TÜKENME TEHLİKESİ OLAN SIRTLANI ÖLDÜRDÜLER

Adıyaman Dandırmaz köyü kırsalında dün gece, kimlikleri belirsiz 4 kişi, kırsal alanda gördükleri nesli tükenme tehlikesi altındaki çizgili sırtlana yanlarındaki 2 köpeği saldırttı. Kanlar içinde kalan sırtlanı, daha sonra da av tüfeği ile ateş ederek, öldürdü. Bununla da yetinmeyip, öldürdükleri sırtlanla çektirdikleri fotoğrafı sosyal medyada paylaştı.

Adıyaman'da vahşet! 4 cani, koruma altında olan sırtlanı köpeklere parçalatıp, tüfekle öldürdü

Sosyal medya kullanıcılarının büyük tepki gösterdiği vahşetin ardından jandarma ekipleri, 4 kişinin kimliklerini belirleyip, yakalanmak için çalışma başlattı.

Adıyaman'da 4 kişi, koruma altındaki sırtlanı 2 köpeğe parçalatıp tüfekle öldürdü
Adıyaman’da 4 kişi, koruma altındaki sırtlanı 2 köpeğe parçalatıp tüfekle öldürdü

Kaynak: DHA

Etiketler: 3. Sayfa, Haber
Yorumlar (32)
ENİŞDERE: Nasıl kıydınz o hayvana kaleşler
SOGOMON: Bunlardan adam çıkar mı
HAYVANLARI SEVEN Y: Zavallı hayvan . doğada bile sana rahat vermediler. . bazı insanlar doğaya karşı çok acımasız. Çok yazık . . .