Annesinin içki içirdiği kız çocuğu velayeti alan babaya gitmek istemedi

12 yaşındaki kızına ayrıldığı eşi tarafından içki içirildiğine dair görüntüleri mahkemeye verip kızının velayetini isteyen babaya kızının velayeti verildi. Ancak küçük kız çocuğu babasına gitmek istemedi.

06.09.2019 02:24

Boşandığı eski karısının 12 yaşındaki kızına ve ikinci evliliğinden olan 2,5 yaşındaki çocuğuna içki içirdiği videoları gören baba mahkemeden geçici velayet kararı çıkararak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Sitesi'nde kalan kızını polis nezaretinde aldı.Çocuklara içki içirdiği öne sürülen anne ve üvey baba ise kız çocuğunu vermek istemezken kız çocuğunun babasına gitmek istemesi dikkat çekti.

Geçtiğimiz günlerde yaşanan olayda, Bursa'da yaşayan Serkan D., 2009 yılında eşi Y.Ç.'den ayrıldı. Çiftin 2007 yılında doğan kızlarının velayeti anne Y.Ç.'ye verildi. Y.Ç., 2011 yılında bir çocuk babası A.Ç. ile evlendi. Y.Ç. ile A.Ç.'nin bu evlilikten bir erkek çocukları daha dünyaya geldi. Serkan D., 12 yaşında olan kızı C.Z.D. ile görüştüğü sıralarda, kızının cep telefonunu kontrol etti.

GÖRÜNTÜLER HAREKETE GEÇİRDİ

Ancak gördükleri karşısında hayrete düştü. Serkan D., eski eşinin hem kendisinden olan 12 yaşındaki kızına, hem de yeni kocası A.Ç.'den olan çocuğuna içki içirdiğini gördü. Videoda, alkol kokusundan rahatsız olmayan, hatta elinden rakı bardağı alınınca ağlayan çocuğu gören Serkan D., soluğu savcılıkta alarak eski eşi ve kocası hakkında suç duyurusunda bulundu.

Olayın ardından savcılık talimatıyla anne Y.Ç. ile yeni eşi A.Ç., polis tarafından Uşak'ta oturdukları evde gözaltına alındı. Çift, öğle saatlerinde adliyeye sevk edildi. Y.Ç. ile yeni eşi A.Ç., adliyede çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

KÜÇÜK KIZ, BABASIYLA GİTMEK İSTEMEDİ

Sonrasında velayet için harekete geçen baba Serkan D., mahkemeden kızı için geçici velayet kararı çıkardı. Avukatı ile Uşak'a gelen baba Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Çocuk Sitesi'nde devlet tarafından koruma altına alınan kızı C.Z.D.'yi almak için geldi. Ancak çocuklara içki içirdikleri öne sürülen anne Y.Ç., ve üvey baba A.Ç., kız çocuğunu vermek istemeyince devreye polis ve icra memurları girdi. Baba Serkan D., uzun süren ikna çabalarının ardından kendisi ile gelmek istemeyen ve bir süre direnen kızı C.Z.D.'yi alarak kurumdan ayrıldı.

Annesinin içki içirdiği kız çocuğu velayeti alan babaya gitmek istemedi

Serkan, Anne, 3. Sayfa, Güncel

Kaynak: İHA

YORUMLAR(14)
SEBEBİ NEYDİ Kİ:anne konuyu yanlış anlamış cocuğa inek sütü vereceğine aslan sütü vermiş . gelecek nesiler böylesi anneler yüzünden çağresiz kalacaklar.
TİTO:anne cocuğu nasıl doldurduysa acaba babaya dusman olmustur azda babada kısıtlama varsa hıc gitmez imansız karı
XLX:Kiz bagimli olduysa... Demekki
ADS01:NE OLACAK KÜÇÜK YAŞTA KIZI ALKOLİK YAPMIŞ. GİTMEK İSTEMEZ TABİ.
TUZLUCALI YUSUF SARICAN:ee ne de olsa icki iciyo yakinda baska yollara da bas vurur icki kesmeyince neden ayrilsin ki !
KSK SARI SİNAN:ulan izmir''de tüm içkici aileler kahkaha eşliğinde küçücük çocuklarına alkol veriyorlar. kimse uyarmıyor. neden büyüttünüz bu kadar?
UZUN YOLLAR:Sinan bir embesil ksk mesut vardı ali Sami Yen de başına bir iş gelmiş küçükken,akrabası mısın? Beyniniz benziyor da:)
GOLD MEDAL:Sinan bence hemen ordan başka şehre yerleş,sana da içirebilirler:)
BİR ZAMANLAR ANADOLU:Ksk beğenmiyorsan Erzuruma git, Karşıyaka sana 100 gömlek fazla
GECEYE SUUDİLERE SÖVEREK DEVAM EDİYORUM:gitmez tabi, baba icki icmiyor ne yapacak orada. . . ülkenin civisi cikti , Rabbim islah et bizi. . .
Tüm 14 yorumu okumak için tıklayın