Koronavirüsten korunma yöntemi Haliç'te martının ölümüne neden oluyordu

Tüm dünyada yüz binlerce kişinin ölümüne neden olan koronavirüsten korunmak için kullanılan maskelerin gelişigüzel bir şekilde doğaya atılması nedeniyle İstanbul Haliç'te bir martı az kalsın canından oluyordu.

30.06.2020 09:42 | Son Güncelleme: 01.07.2020 07:39

Dünyada yüz binlerce kişinin ölümüne neden olan koronavirüsten insanların korunmak için taktığı maske, Haliç'te bir martıyı az daha öldürüyordu. Martının boğazına dolanan maske, belediye ekipleri tarafından çıkarıldı. Bu durum uzmanların kullanılmış maskelerin çöplere atılması için yapılan uyarılara kulak asılmadığını ve hem insan sağlığının hem de doğadaki canlıların sağlığının nasıl hiçe sayıldığını gözler önüne serdi.

MASKENİN MARTININ BOĞAZINA DOLANDIĞI FARK EDİLDİ

Haliç'te temizlik çalışması yapan İBB temizlik ekipleri, bir martının boğazına koronavirüsten korunmak için takılan maskenin dolandığını ve martının zor durumda olduğunu fark etti.

Koronavirüsten korunma yöntemi Haliç'te martının ölümüne neden oluyordu

HAYATI KURTARILDI

Ekipler tarafından hemen müdahale edilerek karaya çıkarılan martının boğazındaki maske çıkarıldı. Martı daha sonra doğaya tekrar geri bırakıldı. O anları izleyenler ise Haliç'ten maske çıkmasına isyan ederek, "yok artık" yorumunda bulundu.

Koronavirüsten korunma yöntemi Haliç'te martının ölümüne neden oluyordu
Koronavirüsten korunma yöntemi Haliç’te martının ölümüne neden oluyordu

Kaynak: İHA

Haberler››Güncel››Koronavirüsten korunma yöntemi Haliç'te martının ölümüne neden oluyordu - Haberler