28.01.2013 18:40

Cü Rektörü Kocacık'a Ziyaretler

Cü Rektörü Kocacık

Sivas Müftüsü Yusuf Şahin ve Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) bünyesinde oluşturulan Kadın Girişimciler Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Derya Karataş, Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörü Prof.Dr.Faruk Kocacık'ı ziyaret etti.

Sivas Müftüsü Yusuf Şahin ve Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) bünyesinde oluşturulan Kadın Girişimciler Kurulu Yönetim Kurulu Başkanı Derya Karataş, Cumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Rektörü Prof. Dr. Faruk Kocacık'ı ziyaret etti.

CÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Müftü Şahin, ziyarette, Kutlu Doğum Haftası'nda CÜ İlahiyat Fakültesi ile 15-16 Nisan'da ortaklaşa program yapmayı planladıklarını belirtti.

Kocacık ise ortaklaşa program konusuna sıcak baktıklarını ifade ederek, CÜ olarak her türlü ortak projeye destek vereceklerini kaydetti.

-Karataş'ın ziyareti-

Sivas TSO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Derya Karataş da Kocacık'ı ziyaret etti. Ziyarette konuşan Kocacık, kadınların iş konusunda yollarının daha da açılması gerektiğini aktararak, "Sivas'taki mevcut koşulların tekrar gözden geçirilmesi gerekiyor. Biz, Cumhuriyet Üniversitesi olarak gereken desteği kadın girişimcilerimize vermeye hazırız. Bu konuda ön plana çıkmış ve başarısı kanıtlanmış kişileri Cumhuriyet Üniversitesi olarak davet edebiliriz. Girişimci kadınlarımızın her zaman yanındayız" ifadelerini kullandı.

Karataş da çalışmaları hakkında bilgi vererek, şunları kaydetti:

"Cumhuriyet Üniversitesi'nin desteğine ihtiyacımız var. Bu konuda işbirliği içerisinde ortak hareket ederek, elimizden gelen çalışmaları yapmak istiyoruz. Cumhuriyet Üniversitesi'nden de arkadaşlarımız var. Bunların içinde 15 kişilik icra komitemiz var. Kalabalık bir grupla çalışmalarımıza devam ediyoruz."

Muhabir: Merve Topuz

Yayıncı: Ahmet Ekici - SİVAS
Kaynak: AA
Yusuf Şahin, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Karataş, Yerel