13 Ekim 2017, 11:37

Erdoğan'dan İdlib Yorumu: Bir Gece Ansızın Gelebiliriz Dedik, Geldik

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İdlib operasyonuyla ilgili "Bir gece ansızın gelebiriliriz demiştik. Dün gece operasyon başladı." dedi.

Cumhurbaşkanı ve  AK Parti Genel Başkanı  Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulundu.  İdlib harekatı ile ilgili de konuşan Erdoğan, "Bir gece ansızın gelebiriliriz demişti. Dün gece operasyon başladı." dedi.

"BİR GECE ANSIZIN GELEBİLİRİZ DEMİŞTİK"

İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satırbaşları:

"Terör örgütüne parasız olarak bu kadar silahı vermenin gayesi ne olabilir. Burada soru işaretleri oluşmuyor mu? Bir  Astana süreci başlattık.  Rusya,  Türkiye ve  İran üçlü olarak karara vardık. 'Bir gece ansızın gelebiliriz' dedik, bu gece silahlı kuvvetlerimiz şu anda operasyonunu başlattı.

"ÜLKENİN DIŞINDA DA KILIÇDAROĞULLARININ SAYISI ÇOK FAZLA"

Kimse bize bunu niye böyle yaptınız diyemez. Sınırı olan biziz. Bu ülkede değil, ülkenin dışında da Kılıçdaroğlullarının sayısı çok fazla. Bir taraftan sınır ötesine çıkılmasına "evet" diyeceksin. Aynı konuşmada "Suriye'de ölenlerin sorumlusu Erdoğan'dır" diyeceksin. Yanında taşıdığı adamların her biri bir alem.  Çanakkale'de hepsi, siz burada eğitime geldiniz, kendilerinin eğitime ihtiyacı var. İçmeyin de daha sonra için. Burası şehadet makamlarının oluştuğu yer.

"KISA ZAMANDA BİTER"

Biz bu hassas noktada  İdlib'de, oradaki kardeşlerimizin de izzetini korumanın, mağduriyetini gidermenin gayreti içindeyiz. Şu anda  Afrin'de, Kürt, Türkmen vatandaşlarımız, bunun yanında da PYD ve YPG var. Bu mücadelenin altında o da var. O rejimden biz herhangi bir şey bekleyemeyiz. O rejimin böyle bir derdi yok. Strateji uygun bir şekilde devam ediyor, temennim odur ki kısa zamanda bu biter. Bununla beraber bir  Irak süreci de var. Kuzey  Irak'ın da bu hale gelmesinin failleri bellidir. Onları da gündeme getiririz, onları da gün yüzüne çıkarırız.

"'BİZE NE YA" DİYEMEYİZ"

Tel Afer, 400 bin Türkmenin olduğu yer. Bu insanların hepsi, 10 bini hariç, buradan kaçtı. 100 bini bize sığındılar. Aynı şey  Sincar için geçerli. Tuzhurmatu'da Türkmenler var. Bütün bunlarla da biz ilgilenmek durumundayız. "Bize ne ya" diyemeyiz. Biz  Kılıçdaroğlu zihniyeti taşımıyoruz."

Ak Parti
13 Ekim 2017 Cuma 11:37