Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Aybet, YPG yanlısı spikere verdiği cevaplarla alkış aldı

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Gülnur Aybet, Amerikan Fox News kanalına konuk oldu. Canlı yayında Terör örgütü YPG'yi savunan spikerin konuşmalarına karışılık veren Aybet, cevaplarıyla alkış topladı.

14.10.2019 22:22 | Son Güncelleme: 14.10.2019 22:27

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Gülnur Aybet, dün İngiliz Channel 4 News kanalına konuk olmasının ardından bu kez de Trump yanlısı Fox News'e konuk oldu. Aybet, programda YPG'yi savunan ve Türkiye'nin operasyonuna karşı çıkan ABD'li spikerin iddialarına karşı cevaplarıyla dikkat çekti.

ABD'Yİ YPG KONUSUNDA ELEŞTİRDİ

Amaçlarının Batı dünyasının da terör örgütü kabul ettiği PKK'nın eş örgütü olan YPG'yi sınırlardan temizlemek olduğunu söyleyen Aybet ikinci hedeflerinin de 1-2 milyon Suriyeli mültecinin evlerine dönmesi olduğunu söyledi. Aybet, YPG'yi silahlandırmasının ardından bu örgütün Suriye'de çok fazla toprak ele geçirdiğine dikkat çekti. Araya giren ABD'li sunucu, Aybet'e "ABD'yi teröristlere yardım etmekle mi suçluyorsunuz" diye sordu. ABD'nin YPG'yi destekleme politikasından vazgeçmeye çağıran Aybet, devam eden bu birlikteliğin kendilerini hayal kırıklığına uğrattığını söyledi. Fox News sunucusu da Mısır'da Müslüman Kardeşler ve Gazze'de Hamas'ın Türkiye tarafından desteklemesinin ABD'yi hayal kırıklığına uğrattığını savundu.

"SİZ BİZE SATMADINIZ NE YAPACAKTIK?"

Sunucunun "S-400 füzelerine sahip olduğunuz doğru değil mi?" sorusuna Aybet, "Siz bize bunu satmadınız. Ne yapacaktık" diye karşılık verdi.

"TRUMP BU POLİTİKAYI OBAMA'DAN YER ALDI"

"Türklerin söylediği bir şeye neden inanalım ki?" Türk askerinin ABD askerlerine savaş açmakla suçlayan sunucuya Aybet, bunun YPG'nin yalanı olduğunu söyledi. DEAŞ ile mücadelenin sekteye uğradığını iddia eden spikere karşı Aybet, terörist gruba karşı başka bir terörist grubun kullanılmasının yanlış olduğunu ve Trump'ın bu politikayı Obama'dan devraldığını belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Aybet, YPG yanlısı spikere verdiği cevaplarla alkış aldı

Amerika Birleşik Devletleri, Gülnur Aybet, Fox News, YPG, Magazin, Politika


HABER YORUMLARI
20.02.2020 09:27:56