12 Eylül 2018, 00:02

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan İdlib Açıklaması: Bu Sorunu Türkiye'nin Üzerine Yıkmak Adil Değil

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, İdlib için yaptığı açıklamada, "İdlib'e yapılacak bir saldırı, insani felakete ve göç dalgasına yol açacak, siyasi çözüm arayışlarını baltalayacaktır. Bu sorunun bütün yükünü Türkiye'nin üzerine yıkmak, ne adildir ne de doğru." dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, sosyal medyadan İdlib için yaptığı açıklamada, "İdlib'e yapılacak bir saldırı, insani felakete ve göç dalgasına yol açacak, siyasi çözüm arayışlarını baltalayacaktır. Bu sorunun bütün yükünü Türkiye'nin üzerine yıkmak, ne adildir ne de doğru." dedi.

Kalın Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

"BU SORUNU TÜRKİYE'NİN ÜZERİNE YIKMAK NE ADİLDİR NE DE DOĞRU"

"İdlib'e yapılacak bir saldırı, insani felakete ve göç dalgasına yol açacak, siyasi çözüm arayışlarını baltalayacaktır. Bu sorunun bütün yükünü Türkiye'nin üzerine yıkmak, ne adildir ne de doğru. CB'mızın çabası ortadadır. Herkesin sorumluluk alması bir zarurettir.

Batılı ülkelerin 'Esed rejimi İdlib'de kimyasal silah kullanırsa müdahale ederiz' açıklaması anlamsızdır ve hiçbir caydırıcılığı yoktur. Suriye'de yüz binlerce insan konvansiyonel silahlarla öldürüldü. Her tür ölümün önlenmesi esastır. Türkiye bunun mücadelesini vermektedir.

" ABD'NİN KUDÜS KARARI 'TARAFSIZ ARABULUCU' İDDİASINI TAMAMEN ÇÖKERTTİ"

ABD yönetiminin hukuksuz Kudüs kararı, Filistinli mültecilere bütçe desteğini kesmesi ve FKÖ ofisini kapatması, "tarafsız arabulucu" iddiasının tamamen çöktüğünü gösteriyor. Filistin halkını yok sayan hiçbir politika, plan başarılı olamayacaktır. Türkiye Filistin'in yanındadır."

İbrahim Kalın,İdlib,Türkiye