Daçka ve Kutluay'a Boğaziçililerden Ödül

5. Boğaziçi Üniversitesi Spor Ödülleri Töreni'nde Darüşşafaka Doğuş "En İyi Çıkış Yapan Takım" ödülüne layık görüldü.

29.12.2015 13:45 | Son Güncelleme: 29.12.2015 13:45Daçka ve Kutluay'a Boğaziçililerden Ödül

Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinin oylarıyla belirlenen ödüllerde, İcradan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Kutluay da "Yılın En İyi Yöneticisi" ödülünü aldı.

Ödülünü efsane basketbolcu Yalçın Granit'in elinden alan İbrahim Kutluay, yöneticisi olarak ilk defa ödül aldığını ve büyük gurur duyduğunu söyledi: "Darüşşafaka Doğuş iki sezon içinde Türkiye ikinci liginden Avrupa'nın en iyi 16 takımı arasına yükseldi. Tüm yönetici arkadaşlarıma, teknik ekibimize ve oyuncularımıza emekleri için teşekkür ediyorum. Amacımız, geldiğimiz noktada kalıcı olmak."

Avrupa'nın en önemli basketbol organizasyonu kabul edilen Turkish Airlines Euroleague'deki ilk sezonunda Top 16 turuna yükselerek büyük bir başarıya imza atan Darüşşafaka Doğuş adına ödülü oyuncular Samet Geyik ve Erwin Dudley aldı. Darüşşafaka Doğuş ekibi, Top 16 grubundaki ilk maçları için İspanya'nın Malaga şehrinde bulunuyor. Daçka, Top 16 gruplarında kendi evindeki ilk maçını 7 Ocak 2016 Perşembe akşamı Hırvatistan temsilcisi Cedevita Zagreb'e karşı oynayacak.


Boğaziçi Üniversitesi, İbrahim Kutluay, Darüşşafaka, Doğuş, Güncel

Kaynak: Bültenler

25.02.2020 22:15:40