Daçka Volkswagen Arena'daki ilk Türkiye Ligi maçına çıkıyor

Darüşşafaka Doğuş, Basketbol Süper Ligi sezonunun ilk maçını 8 Ekim Cumartesi günü saat 19.00'da Volkswagen Arena'da oynayacak.

06.10.2016 14:29 | Son Güncelleme: 06.10.2016 14:30Daçka Volkswagen Arena'daki ilk Türkiye Ligi maçına çıkıyor

Daçka'nın ligdeki ilk mücadelesini gerçekleştireceği Arena Tofaş'ı konuk edecek. Böylece, ilk lig maçı Volkswagen Arena'da gerçekleşmiş olacak. Maç öncesinde fuayede, bir Daçka efsanesi olan Yalçın Granit'in hayatını ve Türk basketboluna katkılarını anlatan "Adanmak" kitabının tanıtılacağı özel bir stand yer alacak. Ayrıca, maç günü, Daçka'nın maskotu Dado önce UNIQ'te sonra ise maç esnasında taraftarlarla buluşacak. Maçın biletleri biletix'te ve Volkswagen Arena gişelerinde satılıyor.


BSL'ye yeni salon: Volkswagen Arena


Grubu'nun Basketbol Süper Ligi'ne kazandırdığı modern salon Volkswagen Arena geçen sezon Doğuş'un 11 Euroleague maçına ev sahipliği yaptı. Bu sezonla birlikte BSL'de de birçok maçı ağırlayacak olan tesis, seyircinin eğlence deneyimini en üst seviyelere taşımak üzere tasarlandı. Örneğin, Volkswagen Arena'nın genel giriş-çıkış düzeni sayesinde seyirciler herhangi bir salonuna göre çok daha rahat bir şekilde salona girip çıkabiliyor. İstanbul Maslak'ta bulunan tesis, yeni nesil kültür-sanat ve yaşam merkezi UNIQ İstanbul kapsamında yer alıyor ve 12 bin metrekarelik bir etkinlik ve gösteri merkezi olarak dikkat çekiyor. 5 bin koltuk kapasiteli Volkswagen Arena, kolay ulaşılabilir konumu ve yeme-içme ve kültür-sanat mekânlarıyla aynı komplekste yer alıyor. Volkswagen Arena, bu nedenle basketbol severlere, ailelere, çocuklara ve kadınlara oldukça keyifli ve konforlu bir maç deneyimi sunuyor.


Volkswagen Arena'nın içinde yer aldığı UNIQ İstanbul'da kongre ve performans merkezi UNIQ Hall, sanat merkezi UNIQ Müze, Ayrıca, eğitim, toplantı alanları, ofisler ve yeme-içme alanları ile mağazalardan oluşan UNIQ Fuaye yer alıyor. UNIQ, sahip olduğu birimlerle konser, müzikal, sergi, kongre, eğitim, toplantı, seminer, alışveriş ve yeme-içme gibi pek çok aktivite ile ayrıcalıklı bir yaşam ortamı sunuyor.


Darüşşafaka, Volkswagen, Türkiye, Doğuş, Güncel

Kaynak: Bültenler

25.02.2020 09:27:04