BBC

Dalaman'a gelen uçakta kapıyı açmaya çalışan yolcuya 2 yıl hapis cezası

Londra-Dalaman seferini yapan yolcu uçağı kapısını, uçak havada olduğu anda açmaya çalışan İngiliz yolcuya İngiltere'de 2 yıl hapis cezası verildi.

13.02.2020 10:25 | Son Güncelleme: 13.02.2020 13:30

'nin başkenti 'dan kalkan ve 'a gelen uçakta, bir İngiliz yolcu kapıyı açmaya çalıştı. İngiliz yolcu bu yaptığı karşısında cezadan kurtulamadı.

PİLOT KAÇIRILMA SİNYALİ GÖNDERDİ

Geçen Haziran'da yaşanan olay sırasında pilot kuleye kaçırılmaya sinyali göndermiş, Jet2 Havayollarına'na ait Airbus A321 tipi uçak, kalkışından 45 dakika sonra iki savaş uçağı eşliğinde Londra'ya geri dönmüştü.

ÖMÜR BOYU UÇUŞ YASAĞI VE 2 YIL HAPİS CEZASI

Jet2 Havayolları'nın 85 bin sterlin (yaklaşık 660 bin TL) ceza kestiği ve ömür boyu uçuş yasağı getirdiği Chloe Haines adlı 26 yaşındaki yolcu, dün Chelmsford kentinde yargıç karşısına çıktı. Hakim Haines'e 2 yıl hapis cezası verdi.

"İNSANLAR, HAYATLARININ KABUSUNU YAŞADI"

Savcı, alkollü olduğu belirtilen ve uçuş sırasında kabin görevlileri ve yolcular tarafından güçlükle zaptedilen Haines'in 206 yolcunun can güvenliğini riske attığını söyledi.

Avukatı da daha önce suçlamaları kabul eden Haines'in bu olaydan sonra alkol kullanmadığını ve bağımlılıktan kurtulmak için terapi seanslarına katıldığını belirtti.

Yargıç kararını açıklarken, "sarhoş bir kişinin davranışları yüzünden bazı insanlar hayatlarının kabusunu yaşadı" dedi.

Jet2 CEO'su Steve Heapy bunun şimdiye kadar uçuşlarında tanık oldukları en ciddi olay olduğunu söylemişti.

Dalaman'a gelen uçakta kapıyı açmaya çalışan yolcuya 2 yıl hapis cezası

İngiltere, Dalaman, Londra, Dünya
BBC


26.02.2020 06:59:35