Darüşşafaka Urla Rezidans'ta Cumhuriyet'in 90. Yıl Coşkusu

Cumhuriyetin ilk yıllarına tanıklık etmiş Darüşşafaka Rezidans bağışçıları ile eğitim hayatlarına Darüşşafaka'da devam eden bugünün gençleri, Darüşşafaka Urla Rezidans'ta düzenlenen Cumhuriyet'in 90.Yıl kutlama etkinliğinde buluştu.

01.11.2013 10:18 | Son Güncelleme: 01.11.2013 10:18Darüşşafaka Urla Rezidans'ta Cumhuriyet'in 90. Yıl Coşkusu
Cumhuriyetin ilk yıllarına tanıklık etmiş Rezidans bağışçıları ile eğitim hayatlarına Darüşşafaka'da devam eden bugünün gençleri, Darüşşafaka Rezidans'ta düzenlenen Cumhuriyet'in 90. Yıl kutlama etkinliğinde buluştu.

Darüşşafaka Urla Rezidans'ta düzenlenen etkinliğe Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürü Zafer Yıldırım, Urla Belediye Başkanı M. Selçuk Karaosmanoğlu ve eşi Feyza Karaosmanoğlu, Urla Emniyet Müdürü Hakan becel, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha , Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkan vekili Fırat Tekin, yönetim kurulu üyeleri, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Müdürleri, Darüşşafaka Rezidanslarında yaşayan çok sayıda bağışçı ve Darüşşafakalı öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Talha Çamaş, "Osmanlı'dan Cumhuriyet'e uzanan bir kurum olarak 150. Yılımızı ve Cumhuriyetimizin 90. Yılını kutlamaktan onur ve mutluluk duyuyoruz. Darüşşafaka geleneklerini korurken her zaman çağa ayak uyduran bir kurum olmuştur. Genç Cumhuriyet öğretmen ihtiyacını karşılamak için, o dönemde başarılı ve vizyoner öğretmenler yetiştirmiştir. Bugün Maslak'ta yer alan kampüsümüzde, Atatürk ilkelerine bağlı, çağdaş, sorgulayan, araştırmacı gençler yetiştirerek, Türkiye'nin geleceği için bağışçılarımızın desteğiyle aydınlık bireyler kazandırıyoruz" dedi.

Etkinlik, öğrencilerin Cumhuriyet kutlaması performansları ile devam etti. Piyano, flüt, keman ve solo şarkı performanslarının sergilendiği gece, Vals grubunun bağışçılarla birlikte yaptığı gösteriyle sona erdi. - İZMİR

Darüşşafaka, Çamaş, İzmir, Urla, Yerel

Kaynak: İHA

29.01.2020 15:20:58