Değerli Öğretmenim" Projesi'nin Protokolü İmzalandı

Osmaniye İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı arasında "Değerli Öğretmenim Projesi"nin protokolü imzalandı.

30.03.2018 16:54 | Son Güncelleme: 30.03.2018 16:54Değerli Öğretmenim
İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Anadolu Eğitim ve Sosyal Yardım Vakfı arasında "Değerli Öğretmenim Projesi"nin protokolü imzalandı.


İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, imzalanan protokolle öğretmen, idareci ve öğrencilere yönelik eğitim, konferans, seminer ve toplantılar yapılmasının planlandığı belirtti.


Öğretmen ve idarecilerin etkin kılınmasının önemsendiğini ifade eden Çelik, "İletişim, sosyal girişimcilik gibi temalarla düzenlenecek eğitimlerde düşünen, sorgulayan, araştıran toplum modelinin oluşmasına katkı sağlaması amaçlanıyor. Ayrıca, öğretmenlerimizin sınıf içinde, aile ve sosyal yaşamda iletişim kazalarını önleyecek, sürdürülebilir sistemler kurabilme becerileri kazanmalarını sağlayacak faaliyetler yapmaktayız." diye konuştu.

Anadolu Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nilgün Yazıcı da eğitime destek vermekten mutlu olduğunu aktardı.


Eğitime verilen değerin büyük sermaye anlamına geldiğini belirten Yazıcı, "Öğretmenlerimize değer vereceğiz ki onların yetiştirdiği nesiller ve toplumumuz huzurlu olsun. Eğitim alanındaki desteklerimiz artarak devam edecek. Bu protokolün hayırlara vesile olmasını diliyorum." dedi.

Konuşmalardan sonra Çelik ve Yazıcı arasında protokol imzalandı.

Milli Eğitim Müdürlüğü, Ramazan Çelik, Osmaniye, Politika, Güncel

Kaynak: AA

21.02.2020 05:12:13