Deniz Gezmiş ve Arkadaşları Antalya'da da Anıldı

Antalya'da yaklaşık 400 kişi, Devrimci Gençlik Hareketi'nin liderlerinden Deniz Gezmiş ile arkadaşları Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın asılarak idam edilmelerinin 40'ncı yılında bir araya gelerek yürüyüş yaptı.

06.05.2012 18:15 | Son Güncelleme: 06.05.2012 18:15Deniz Gezmiş ve Arkadaşları Antalya'da da Anıldı
'da yaklaşık 400 kişi, Devrimci Gençlik Hareketi'nin liderlerinden Deniz Gezmiş ile arkadaşları Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın asılarak idam edilmelerinin 40'ncı yılında bir araya gelerek yürüyüş yaptı.

Yurdun birçok kentinde olduğu gibi Antalya'da da 'Şimdi Deniz olmalı' sloganıyla yürüyüş yapıldı. Kazım Özalp Caddesi Muratpaşa Camii önünde başlayan yürüyüş, Kalekapısı Attalos heykeli önünde bitti. Burada toplanan siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum örgütlerine üye 400 kişi, idam edilen Deniz Gezmiş ve arkadaşları Yusuf Aslan ile Hüseyin İnan anısına 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu. Daha sonra '3 fidan'ın asılmadan önce ailelerine yazdıkları mektuplar okundu. Sloganlar atan ve Deniz Gezmiş ve arkadaşlarını unutmayacaklarını ve unutturmayacaklarını söyleyen kalabalık, saz çalıp türküler söyledi. Çok sayıda polis de açıklama ve yürüyüşü izledi. - Antalya

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan, Antalya, Politika, Güncel

Kaynak: DHA

26.01.2020 15:01:28