Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın 41. Ölüm Yıldönümü

İzmir'de Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın 41.ölüm yıldönümü nedeniyle NATO üssü önünde basın açıklaması yapan Emek Partisi ve Emek Gençliği üyeleri, NATO'yu ve ABD'yi protesto etti.

06.05.2013 20:44 | Son Güncelleme: 06.05.2013 20:44Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın 41. Ölüm Yıldönümü
'de Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın 41. ölüm yıldönümü nedeniyle NATO üssü önünde basın açıklaması yapan Emek Partisi ve Emek Gençliği üyeleri, NATO'yu ve ABD'yi protesto etti.

Buca Şirinyer Tansaş önünde toplanan Emek Partisi ve Emek Gençliği üyesi bir grup, Menderes Caddesi boyunca yürüyerek NATO üssü önüne geldi. Güvenlik güçlerinin yoğun önlem aldığı eylemde, grubun NATO üssüne yaklaşmasına izin verilmedi. Grup adına basın açıklaması yapan Ceren Öztoprak, ABD'nin Ortadoğu'daki yeni stratejisine uygun olarak Türkiye topraklarına Patriot füzeleri yerleştirmek istediğini belirterek, füzelerin Suriye, İran ve diğer komşulara gerçekleştirilecek saldırılarda kullanılacağını savundu. Öztoprak, "Dünya halklarına kan kusturan NATO, ABD'nin Ortadoğu'daki yeni stratejisine uygun olarak Türkiye topraklarına Patriot füzeleri yerleştirmenin yanı sıra şu an karşısında durduğumuz yerde İzmir Buca'da NATO üssünde Kara Kuvvetleri Karargahı'na dönüştürerek, savaşın komuta merkezi yapıldı" dedi.

Öztoprak, "Türk, Kürt, Çerkez, Arap her milliyetten gençler hep birlikte bir kez daha haykırıyoruz. Türkiye NATO toprağı, gençlik NATO askeri olmayacak" diye konuştu.

Deniz Gezmiş, Hüseyin İnan, Yusuf Aslan, İzmir, Politika, Güncel

Kaynak: İHA

14.11.2019 00:51:43