Deniz Kirliliğine Hemşire Eli Değdi!

İzmir Üniversitesi Hemşirelik Bölümü öğrencilerinin TURMEPA ortaklığı ile yürüttüğü sosyal sorumluluk projesi, 14. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi'nde poster bildiri dalında birinciliğe layık bulundu.

Deniz Kirliliğine Hemşire Eli Değdi!
10.06.2015 09:10 | Son Güncelleme: 10.06.2015 09:11

İzmir Üniversitesi Hemşirelik Bölümü 3'üncü ve 4'üncü sınıf öğrencileri Barış Çetin, Elif Babayiğit, Gülfem Uçar, Hatice Aydoğan, Ramazan Dağ, Sabri Korkmaz'ın Yrd. Doç. Dr. Havva Arslan Yürümezoğlu danışmanlığında, DenizTemiz Derneği/ TURMEPA desteği ile yaptığı "Bir Sosyal Sorumluluk Projesi: Deniz Kirliliğine Hemşire Eli Değdi!" isimli çalışma ödüle layık bulundu. 14. Ulusal Hemşirelik Öğrencileri Kongresi'nde poster bildiri olarak sunulan çalışma, Sağlıkla Hemşirelik Dergisi tarafından poster bildiri dalında birinci seçildi.

Çalışmaları ile deniz kirliliğinin önlenmesi için duyarlılık geliştirilmesine katkıda bulunmayı amaçlayan öğrencilerin ilk durağı, yine bu amaçla çalışan DenizTemiz Derneği/ TURMEPA oldu. Dernek tarafından eğitici eğitimi verilen öğrenciler, Özel Fatih Koleji birinci sınıf öğrencilerine denizlerin kirlenmesinin önlenmesi için duyarlılık eğitimi verdi. Öğrenciler ayrıca, 22 Mayıs'ta tüm Akdeniz ülkelerinde düzenlenecek olan "Clean Up The Med" etkinliğinin İzmir ayağının organize edilmesine de katkı verecek.

Kaynak: Bültenler

Haberler››Güncel››Deniz Kirliliğine Hemşire Eli Değdi! - Haberler