11 Aralık 2018, 07:39

Denize Düşen Emekli Doktorun Son Sözü: Kendi Canınızı Kurtarın

Antalya'da balık tutmak için indiği falezlerde dalgalara kapılarak denize düşen emekli doktor, kendisini kurtarmaya çalışan arkadaşlarına "Beni bırakın, kendi canınızı kurtarın" dedikten sonra hayatını kaybetti.

Antalya'da, amatör balıkçı emekli doktor Hasan Şişli (76), balık tutmak için indiği falezlerde dalgalara kapılarak denize düştü. Elinden oltasını bırakmayan Şişli, kendisini kurtarmaya çalışan arkadaşlarına "Beni bırakın, kendi canınızı kurtarın" dedikten sonra kayalıklara çarparak hayatını kaybetti.

ARKADAŞLARI YARDIM ETMEK İSTEDİ

Olay, saat 16.00 sıralarında Muratpaşa ilçesi Şirinyalı Mahallesi'nde meydana geldi. Balık tutmak için falezlere giden Hasan Şişli, dalgalara kapılarak denize düştü. Suda batıp çıkmasına rağmen elinden oltasını bırakmayan Şişli'ye kayalıkların üzerinde balık tutan arkadaşı Eyüp Kırıcı ve diğer amatör balıkçılar yardım etmek istedi. Balıkçılar, Şişli'nin elindeki oltanın kamışını tutarak kayalıklara doğru çekti. Ancak Şişli'yi kayalıklara çıkaramayan Kırıcı, polisi arayarak yardım istedi. Tüm uğraşlara rağmen suyun içinden çıkarılamayan Şişli, Kırıcı'ya, "Beni bırakın, siz kendinizi kurtarın" diye seslendi, ardından gözden kayboldu.

KAYALIKLARIN ARASINDA CESEDİ BULUNDU

Bir süre sonra olay yerine gelen deniz polisi, kayalıklar arasında Hasan Şişli'nin cansız bedenine ulaştı. Şişli'nin cenazesi polis ve itfaiye ekipleri tarafından bulunduğu yerden çıkartıldı. Polis ekipleri, Şişli'nin çantasındaki cep telefonundan yakınlarına ulaştı ancak yaşamını yitirdiğini söyleyemedi. Adresi veren polis, "Önemli bir konu var gelir misiniz" dedi. Şişli'nin cenazesi incelemelerden sonra otopsi işlemleri için Antalya Adli Tıp Kurumu Morgu'na gönderildi.

GÖRGÜ TANIKLARI ANLATTI

Amatör balıkçı Eyüp Kırıcı, farklı noktalarda balık tuttuklarını belirterek, "Bir baktım dalga denize düşürmüş. Yanımdaki arkadaşımla bulunduğu yere koştuk. Elimizde bulunan kamışla kayanın üzerine doğru çekmeye çalıştık. Bir bölümü kayanın üzerindeydi. Bize 'Beni bırakın, kendi canınızı kurtarın' dedi. Kurtaramadık. Çok üzgünüz" diye konuştu.

Antalya,Şişli
11 Aralık 2018 Salı 07:39YORUMLAR (26)
......: denize düşende yada panik-tehlike halinde insandaki içgüdü kendini kurtarmaya yöneliktir, büyük adam o halde bırakın kendinizi kurtarın diyor, Allah rahmet etsin. .
KAAN: GARİP GELDİK GARİP GİDİYORUZ DÜNYADAN HAYAT GERÇEKTENDE ZOR VE ÇOK ACI ZEVK ALABİLİRSEN AL NEYSE ŞÜKÜR ETMEKTEN BAŞKA YAPACAK BİŞEY YOK BİÇİLEN ROLÜ YAŞIYORSUN
...: Ölümle BİLE alay edenler e yazıklar olsun Allah rahmet eylesin
İSRAİLOĞLU: bende amatör olta balıkçısıyım helal olsun güzel bir ölüm aşkı uğruna ölmek derler buna çok severim balık tutmayı acaip zevkli bir olay bu. tavsiye ederim herkez böyle ölebilse keşke. mikemmel anlatmaya gerek yok yaşanır tavsiye ediyorum hemde şiddetle.
  • FM : tavsıye edecegıne kendın yap aynısını
Tüm 26 yorumu okumak için tıklayın