Denizli: AK Parti'li Kırmızı, İl Genel Meclisi Üyeliğinden İstifa Etti

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Buldan İl Genel Meclisi Üyesi Mehmet Ali Kırmızı, Partisinden İstifa Etti. AK Parti Buldan İlçe Başkanı Hasan Coşan, Kırmızı'nın İstifasının Kendileri Tarafından İstendiğini Söyledi.

07.10.2006 13:04 | Son Güncelleme: 07.10.2006 13:04Denizli: AK Parti'li Kırmızı, İl Genel Meclisi Üyeliğinden İstifa Etti
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Buldan İl Genel Meclisi üyesi Mehmet Ali Kırmızı, partisinden istifa etti. AK Parti Buldan İlçe Başkanı Hasan Coşan, Kırmızı'nın istifasının kendileri tarafından istendiğini söyledi.

AK Parti Buldan İl Genel Meclisi üyesi Mehmet Ali Kırmızı'nın partiden istifa etmesinin ardından bir açıklama yapan AK Parti İlçe Başkanı Hasan Coşan, partilerinin, kurumsal anlamda halkla bütünleşmiş, gece gündüz demeden ve ahlaki değerlerden taviz vermeden çalışan yöneticilerden oluştuğunu belirtti. Bu konuda AK Parti'nin açık bir tavır koyduğunu ve asla tavizkar davranmadığını ifade eden Coşan, "Partimizin ilkelerini benimsemeden ve özümsemeden AK Parti'de siyaset yapmak asla mümkün değildir. İl Genel Meclisi üyesi Mehmet Ali Kırmızı ile uzun zamandır devam eden bir uyumsuzluk sorunumuz vardı. Bu sorun, şahsım ve teşkilatımızla alakalı bir sorun değildir. Yaşanan sorun meclis üyesinin partiyle uyumsuzluk sorunuydu. Bu olumsuzluklar neticesinde kendisinden istifasını istedik. Meclis üyesi bizim talebimiz üzerine istifa etmiştir. Partimizin ilkelerine uygun tavır ve davranış sergilemeyen kim olursa olsun, hangi yetkiye sahip olursa olsun, partimizin Buldan İlçe Teşkilatı'nda yönetici olarak bulunması asla kabul edilecek bir durum değildir" dedi.


Kaynak: İHA

28.02.2020 19:38:18