Denizlispor İle İlgili Şike İddiaları

Denizlispor Başkanı Ali İpek'in, Malatyaspor'un Üç Çek Futbolcusuyla Gaziantepspor Maçında İyi Oynamamaları Konusunda 400 Bin Euro Karşılığında Anlaştığı İddiaları Denizli'ye Bomba Gibi Düştü.

Denizlispor İle İlgili Şike İddiaları
21.07.2006 15:20 | Son Güncelleme: 21.07.2006 15:20
Denizlispor Başkanı Ali İpek`in, Malatyaspor`un üç Çek futbolcusuyla Gaziantepspor maçında iyi oynamamaları konusunda 400 bin euro karşılığında anlaştığı iddiaları Denizli`ye bomba gibi düştü.

Anlaşmaya aracılık yapan ancak paranın ödenmemesi üzerine bazı yöneticilere mektup yazarak olayın ortaya çıkmasına yol açan Özcan Kore isimli şahsın iddialarının odağında yer alan Ali İpek telefonlara yanıt vermezken, Başkan Yardımcısı Mehmet Özsoy ve diğer yöneticiler de telefonlarını kapatıp sessizliğe gömüldüler.

Son gelişmelerden sonra gözler Fenerbahçe ile oynanan son maçın ardından Denizlispor`daki yönetim tarzının ilkeleriyle bağdaşmadığını belirterek istifa eden Basın Sözcüsü Mehmet Çayan, Başkan Yardımcısı Yasin Cinkaya ile yöneticiler Osman Duran ve Halil Tun`a çevrildi. Cinkaya, Duran ve Tun`a ulaşılamazken, iddialarda da adı geçen eski Basın Sözcüsü Mehmet Çayan, DHA`ya konuştu. Sezon sonunda hem yöneticilikten hem de basın sözcülüğünden ayrıldığını, o günden bu yana Denizlispor`la uzaktan yakından ilgisi olmadığını söyleyan Çayan, Malatyaspor`un üç Çek futbolcusunun ayarlanmasına aracılık yaptığını ileri süren Özcan Kore`yi bir yemekte tanıdığını söyledi. Çayan, ¨İsmi geçen şahısla da her akşam yenilen yemekler gibi bir yemekte beraber olduk. Normal, doğal bir yemek. Başkan Ali İpek`in arkadaşları, misafirleri olarak lanse edildi. Yemekte de ne bu olayla, ne Malatyaspor`la ne de parayla ilgili bir şey konuşulmadı. Bu tür konuşmaların tamamen dışındaydım. İsmim geçiyor ama hiçbir şekilde para olayı konuşulmadı, benim haberim ve bilgim yok. Yemekte sadece futbol ve Denizlispor konuşuldu. Para, şike, şikenin Ş`şi, teşviğin T`si bile geçmedi. Bu konuşmaların içinde asla yokum¨ dedi.

Malatyasporlu futbolculara para verilmesi olayının ne yönetimde, ne de Başkan Ali İpek`le yaptıkları ikili görüşmelerde gündeme gelmediğini söyleyen Çayan, ¨Parasal olaylarla ilgili tüm tasarruf, transferle ilgili tüm yetki başkandaydı. Benim bilgim yok. Ayrıca istifamın bu olayla hiçbir ilgisi yok. Başkanımı çok seviyorum. Benim hakem kökenli olmam ve ilk kez yaşadığım yöneticilik deneyiminin ağır gelmesi nedeniyle ayrılmaya sezon bitmeden bir ay önce karar vermiştim. Ailemle konuştum ve sezon bitince ayrıldım¨ şeklinde konuştu.

İddiaları ortaya atan Özcan Kore`nin kendisine de mektup yazdığını, aynı mektubun Başkan Yardımcısı Mehmet Özsoy ile, istifa eden Başkan Yardımcısı Yasin Cinkaya`ya da gönderdiğini sözlerine ekleyen Çayan şöyle devam etti:

¨Aslında o yazıya mektup denemez. Bu arkadaş beni bir gece telefonla aradı. Böyle bir olay var, siz de yemekteydiniz diye. Ben yemekte olduğumu teyit ettim. Ama parasal olaylarla ilgili hiçbir bilgim olmadığını, yönetimden ayrıldığını söyledim. O hala beni yönetici olarak biliyormuş. Ayrıldığımı bilmiyormuş. O zaman başkan yardımcılarıyla görüşün dedim. Kendisinde tüm yöneticilerin faksı ve telefonu var. Başkan yardımcıları Mehmet Özsoy ve Yasin Cinkaya`yı aramış. Mehmet Özsoy, `İddialarını bana yazılı olarak gönder` demiş. Bunun üzerine bir mektup yazıp, hem Yasin Cinkaya`ya, hem bana, hem Mehmet Özsoy`a göndermiş.¨
Mehmet Çayan, kendisi istifa ettikten 1.5 ay sonra yönetimden ayrılan üç yöneticinin istifa gerekçesini bilmediğini, kendileriyle görüşmediğini sözlerine ekledi.

Kaynak: DHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Spor››Denizlispor İle İlgili Şike İddiaları - Spor