Elazığ depremini bilen Naci Görür'ün yeni deprem tahmini Kırıkkalelileri korkuttu

Elazığ depremiyle ilgili 3 ay önce uyarılarda bulunan Prof. Dr. Naci Görür'ün Ankara ve çevresiyle ilgili yaptığı deprem tahminleri Kırıkkaleli vatandaşları kaygılandırdı.

28.01.2020 11:01 | Son Güncelleme: 29.01.2020 12:17

3 ay önce Elazığ depremiyle ilgili uyarılarda bulunan Prof. Dr. Naci Görür'ün Ankaralı vatandaşların içine su serpmek için yaptığı açıklama bu kez Kırıkkaleli vatandaşları endişelendirdi.

"ANKARA'DA KİMSE ENDİŞE ETMESİN"

Ekim ayında bir televizyon kanalında Elazığ ve çevresini depreme karşı uyaran Prof. Dr. Naci Görür, bu sefer Ankara için tahminde bulundu. Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Bilim Akademisi Üyesi Prof. Dr. Naci Görür, başkenti ciddi şekilde tehdit eden bir fay sisteminin olmadığını bildirdi. Görür, "Arkadaşlar, bizzat Ankara'yı ciddi şekilde tehdit eden bir fay sistemi yok. Bu kent ancak kuzeydeki Kuzey Anadolu fayındaki depremleri veya doğusundaki Kırıkkale'de olabilecek depremleri sadece hisseder. Kimse endişe etmesin" paylaşımında bulundu.

Elazığ depremini bilen Naci Görür'ün Ankara tahmini Kırıkkalelileri korkuttu

SOSYAL MEDYADA SORU YAĞMURUNA TUTULDU

Bu paylaşımının ardından Kırıkkaleli vatandaşlar Prof. Dr. Naci Görür'ü soru yağmuruna tuttu. Sosyal medya kullanıcıları Kırıkkale'de meydana gelecek olası bir depremin kaç şiddetinde olabileceğini sordular.

Elazığ depremini bilen Naci Görür’ün yeni deprem tahmini Kırıkkalelileri korkuttu

Kaynak: İHA

Haberler››Güncel››Elazığ depremini bilen Naci Görür'ün yeni deprem tahmini Kırıkkalelileri korkuttu - Haberler