Derinlikler Sanat Merkezi'nde Işıl Gönen

Derinlikler Sanat Merkezi, Işıl Gönen' in "Evvel, Ahir… İçinde '' Herkes Kendi Mit'inde" adlı üçüncü kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

19.11.2012 10:36Derinlikler Sanat Merkezi'nde Işıl Gönen
Derinlikler Sanat Merkezi, 22 Kasım -17 Aralık 2012 tarihleri arasında Işıl Gönen' in "Evvel, Ahir… İçinde '' Herkes Kendi Mit'inde" adlı üçüncü kişisel sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sanatçı, geçtiğimiz yıl ilk bölümünü izlemiş olduğumuz ve üçleme olarak tamamlanacak olan "Evvel, Ahir…İçinde" serisinin ikinci bölümünde, bu kez "Herkes Kendi Mit'inde" diyerek karşımızda.

Işıl Gönen, resimlerinde İbn'ül Arabi'nin, insanın evvelinden ahirine olan yürüyüşünün hikmetlerinden haberler veren eseri "Fusûsu'l Hikem" eşliğinde, kendi kendine tanık olduğu ve "sağaltım süreci" olarak adlandırılabilecek yolculuğunun kilometre taşlarını izleyicinin keşfine sunarken, kendi rüyalarının "ortak rüyalar olarak Mit ile temas kurma…Mit'e geri dönme" çabasını ve ümidini görünüşe çıkarıyor.

Işıl Gönen, 1977 yılında İstanbul'da doğmuştur. 2000 yılında Mimar Sinan Üniversitesi, Resim Bölümü'nden mezun olmuştur. Gönen, katıldığı çeşitli fuar ve karma sergilerin ardından Amak-ı Hayal (2010) ve Evvel, Ahir… İçinde (2011) sergileri ile Derinlikler Sanat Merkezi'nde izleyicilerle buluştu.

Millî İstihbarat Teşkilatı, Gönen, Kültür Sanat

Kaynak: Bültenler

21.10.2019 09:22:52