Destici Sivas'ta AK Parti ve Diğer Siyasi Partilerin Oylarına Talip Oldu

Destici Sivas'ta AK Parti ve diğer siyasi partilerin oylarına talip oldu Büyük Birlik Partisi ilk aday tanıtım törenini merhum Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu'nun memleketi Sivas'ta gerçekleştirdiSİVAS - Büyük Birlik Partisi ilk aday tanıtım törenini merhum Genel Başkan Muhsin...

01.12.2018 16:36
Destici Sivas'ta AK Parti ve Diğer Siyasi Partilerin Oylarına Talip Oldu
Destici Sivas'ta AK Parti ve diğer siyasi partilerin oylarına talip oldu
Büyük Birlik Partisi ilk aday tanıtım törenini merhum Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu'nun memleketi Sivas'ta gerçekleştirdi

SİVAS - Büyük Birlik Partisi ilk aday tanıtım törenini merhum Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu'nun memleketi Sivas'ta gerçekleştirdi.
Büyük Birlik Partisi İlk aday tanıtım toplantısını merhum Genel Başkan Muhsin Yazıcıoğlu'nun memleketi Sivas'ta gerçekleştirdi. Tanıtım toplantısı İl Başkanlığı binası önünde geniş bir katılım ile gerçekleşti. BBP Sivas için 2009 yılındaki seçimlerde BBP'den aday olup kazanarak bir dönem belediye başkanlığı yapan Doğan Ürgüp'ü aday gösterdi.
Aday tanıtım töreninde konuşan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Sivas'ta AK Parti ve diğer partilerin seçmenlerinin oylarına talip olduklarını belirti. Destici, "Sivas'ta şuna inanıyorum ki sadece Cumhur İttifakımıza mensup siyasi partilerimize gönül veren kardeşlerimiz değil, ben inanıyorum ki bu aday tanıtımı programından sonra AK Parti'ye gönül veren kardeşlerimizin de tercihi Doğan Ürgüp ve Büyük Birlik Partisi olacaktır ve olmalıdır. Aynı şekilde Milliyetçi Hareket Partisi'ne gönül veren ülküdaşlarımızın, dava arkadaşlarımızın da tercihi Sivas'ta Doğan Ürgüp ve Büyük Birlik Partisi olmalıdır ve olacaktır. 2009 seçimlerinde olduğu gibi CHP'ye son seçimde oy veren İYİ Parti ve Saadet Partisi'ne oy veren kardeşlerimizin tercihi de bu seçimde Sivasımızda Muhsin Yazıcıoğlu'nun emaneti olan Doğan Ürgüp ve Büyük Partisi'dir" dedi.
Seçilince parti rozetini çıkartacak
Aday tanıtım toplantısında konuşan BBP'nin Sivas Belediyesi başkan adayı Doğan Ürgüp, 2009 yılında olduğu gibi seçildiğinde parti rozetini çıkartacağını belirterek, "Esas olan milletin gönlüne girmektir. Milletin belediye başkanı olmaktır. Bir siyasi partiden aday olursunuz, prosedür böyledir ama siz seçildikten sonra o siyasi partinin değil o bölgede yaşayan, dini, dili, ırkı, cinsi, mezhebi, inancı, kimliği her ne olursa olsun hepsinin belediye başkanı olursunuz. 2009 yılında seçildiğimde rahmetli genel başkanımızın izni ile partimin rozetini çıkartıp yakama taktığım bayrağımızı hiç çıkartmadım" diye konuştu.
Destici Sivas'ta AK Parti ve Diğer Siyasi Partilerin Oylarına Talip Oldu

Büyük Birlik Partisi, Muhsin Yazıcıoğlu, Doğan Ürgüp, Sivas, Politika

Kaynak: İHA