Devlet Gazi'sini Unutmadı

Şırnak'ın Bestler Dereler bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan ve Adana'ya dönen Uzman Çavuş Aydın Öztürk, kaymakam ve jandarma komutanı tarafından ziyaret edildi.

21.07.2012 10:20Devlet Gazi'sini Unutmadı
Şırnak'ın Bestler-Dereler bölgesinde güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada yaralanan ve GATA'da tedavi gördükten sonra Adana'ya dönen Uzman Çavuş Aydın Öztürk, burada kaymakamve jandarma komutanı tarafından ziyaret edilerek, moral verilmeye çalışıldı.

Cudi Dağı'nda operasyon yürüten güvenlik güçleri ile teröristler arasında Bestler-Dereler bölgesinde 27 Mayıs 2012 günü çıkan çatışmada Jandarma Teğmen Korhan Kuruçay şehit olurken, Uzman Çavuş Aydın Öztürk ile birlikte bir asker de yaralanmıştı. Şehit Teğmen Kuruçay, memleketi Çankırı'nın Kurşunlu ilçesinde düzenlenen cenaze töreninin ardından toprağa verilirken, yaralı askerler helikopterler ile getirildikleri GATA'da tedavi altına alındı.

Uzman Çavuş Aydın Öztürk tedavisinin ardından memleketi Adana'nın Tufanbeyli ilçesine ailesinin yanına geldi. Sağ elinden tek mermi ile yaralanan Öztürk'ü evinde Tufanbeyli Kaymakamı Ersin Tepeli ve Tufanbeyli İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Celil Yüzyıl ziyaret etti. Öztürk'e geçmiş olsun dileklerini ileten Kaymakam Tepeli ve Üsteğmen Yüzyıl, gazinin sağlık durumu hakkında bilgi aldı. Gazi Öztürk, elinden bir ameliyat geçirdiğini, 15-20 gün sonra GATA'da bir operasyon daha geçireceğini dile getirdi. Ersin Tepeli de, Türkiye'nin Öztürk gibi kahraman askerler sayesinde ayakta durduğunu belirterek, herzaman kahramanların yanında olacaklarını kaydetti. - ADANA

Aydın Öztürk, Kuruçay, Şırnak, Adana, Yerel

Kaynak: İHA

15.10.2019 00:29:44