Haber, Son Dakika, Haberler

Kırklareli'nde belediyenin sokaklara yerleştirdiği dezenfektanları çalan 5 kişi yakalandı

Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde, belediye tarafından koronavirüs tedbirleri kapsamında sokaklara konulan el dezenfektan cihazlarını çalarken güvenlik kameralarına yakalanan 5 kişi polis ekipleri tarafından yakalandı. Gözaltına alınan çocuklar pişman olduklarını söylerken, belediye de çocukları affederek şikayetlerini geri çekti.

26.03.2020 21:00 | Son Güncelleme: 26.03.2020 21:44

Kırklareli 'nin Lüleburgaz ilçesinde belediyenin ilçenin çeşitli yerlerine koronavirüs önlemleri kapsamında yerleştirdiği dezenfektanlardan birini çalarken güvenlik kameralarına yakalanan 5 kişi polis tarafından yakalandı. Gözaltına alınan şüpheliler işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. Şüphelilerin ifadesinde pişman olduklarını söyledikleri öğrenildi. Öte yandan belediyenin de çocukları affederek şikayetlerini geri çektiği öğrenildi.

BAZI DEZENFEKTANLARI KIRDILAR, BAZILARINI DA ÇALDILAR

Lüleburgaz Belediyesi'nin Kırklareli Valiliği kararınca ilçe merkezinde koronavirüs tedbirleri kapsamınca yerleştirdiği dezenfektanlar Cuma günü kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce çalındı. Bazı bölgelerde dezenfektanlar toplum düşmanları tarafından kırılıp parçalanırken, bazı bölgelerdeki dezenfektanlar ise yerinden sökülerek çalındı. Yaşanan olay, geçtiğimiz Cuma günü sabaha karşı temizlik görevlilerini dezenfektanları doldurmak istemesiyle ortaya çıktı.

5 KİŞİ YAKALANDI

Yaşanan olay üzerine Lüleburgaz Belediyesi halkın sağlığı için konulan dezenfektanları zarar vererek çalan kişi ya da kişiler için suç duyurusunda bulunurken, İstanbul Caddesi ile Özgürlük ve Demokrasi Meydanı kesimine yerleştirilen dezenfektanları çalanlar kameraya yakalandı. Kent güvenliği için yerleştirilen güvenlik kamerasını fark etmeyen gençlerden oluşan kimliği belirsiz 5 kişilik grubun ellerini normal bir şekilde dezenfekte ettiği görülüyor. Ancak ardından hızını alamayan grup, sokakta kimsenin olmamasından ve kameraların kendilerini kayda aldığından habersiz bir şekilde dezenfektanı uzun uğraşlar sonucunda yerinden söküp götürüyor.

PİŞMAN OLDUKLARINI SÖYLEDİLER

Tüm bu gelişmeler ışığında harekete geçen Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, titiz bir çalışma sonucunda dezenfektanı çalan çocukları kıskıvrak yakaladı. İfadeleri alınmak üzere emniyete götürülen çocukların pişman olduklarını söylediği öğrenilirken, çocuklar serbest bırakıldı.

Kırklareli’nde belediyenin sokaklara yerleştirdiği dezenfektanları çalan 5 kişi yakalandı

Kaynak: İHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› 3. Sayfa ››Kırklareli'nde belediyenin sokaklara yerleştirdiği dezenfektanları çalan 5 kişi yakalandı - Haberler
Yorumlar (8)
ALİ:bu tiplere halk arasında ne denir?
PLEASE.:Kamu cezasi versenize bu itlere sorumsuz herifler
YENİ YETME KIRKHARAMİLER:hep aynı terane pişmanız, , bunlar neden affediliyor anlamak mümkün değil?bunları affederseniz ceza vermezseniz nasılsa ceza yok diye her yeri kırar döker bunlar ayrıca kırdıklarını fazlasıyla ödetselerdi hepimizin cebinden çıkıyor o paralar ne hakları var kırıp dökmeye eşyaları ? bunların anası babası nerde ?onlara neden hesap sorulmuyor ?
HAKO:Nasıl serbest bırakılıp şikayet geri alınıyor, orası senin özel mülkün değil ki kafana göre şikayeti geri alacaksın, milletin vergileri ile alınan malzemeler onlar, senin kişisel malın gibi davranıp kafana göre şikayeti geri alma gibi bir lüksün yok.
SULTAN ABBAS:Affetmeyin kardeşim ne demek affetmek kazık kadar adam bunlar çoçuk dediğin 12 yaşını geçmeyecek yaptıkları suçda büyük şu an pandemi yani dünyada büyük salgın olan virüslerin dezenfekdelerini kırmak ve çalmak halka yapılan büyük ihanet belediye affetse bile kamu malına zarardan devlet yargılanmalı bunlar ders alacak bir ceza almalılar örnek hastaneleri dezenfekde etmek temizlemek........
PESİMİST:ya niye serbest bırakılıyo. bence devlet bunları bilerek serbest bırakıyo. devlette huzursuzluk kargaşa istiyo. çünkü böyle olaylar artarsa devletin işine geliyo. .
KADİR D:bir tarafın pişman olması, diğer tarafın şikayetçi olmaması Kamu davasını etkilemez. Yani yasa herkes için eşittir. Bunlar kamu malını çalmaktan yargılanmalı. Şikayet olmaması, pişman olması, yaş durumlarının küçük olması sebebiyle hakim takdirinde hafif bir ceza verilebilir, veya bu ertelenebilinir. yoksa bu bir kıyas olur, benzer yaşlarda çocuklar kamu malına zarar verir veya çalar. Nasılsa birşey olmuyor demek suretiyle teşvik hali oluşur.
BEKİR:merak ettim bunların buyukleri varmı. var ise neden sahip çıkmıyorlar, aile terbiyesi görmüşmü.