DHA DIŞ-ABD'de Nusret'e koronavirüs darbesi: 2 milyon dolarlık yardım aldı

Tuz serpme' hareketi ile dünya çapında fenomen olan ve pek çok ülkede mekan açan Nusret Gökçe'nin ABD'nin Miami kentindeki şubesinde çalışan 6 kişinin koronavirüse (Covid-19) yakalandığı iddia edildi.

DHA DIŞ-ABD'de Nusret'e koronavirüs darbesi: 2 milyon dolarlık yardım aldı
10.07.2020 12:42 | Son Güncelleme: 10.07.2020 13:22

 Tuz serpme' hareketi ile dünya çapında fenomen olan ve pek çok ülkede mekan açan Nusret  Gökçe'nin ABD'nin Miami kentindeki şubesinde çalışan 6 kişinin koronavirüse (Covid-19) yakalandığı iddia edildi.

Restoranlar zinciri sahibi Nusret Gökçe, Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) Miami kentindeki şubesinde çalışan 6 personelin koronavirüs (Covid-19) salgınına yakalandığı ileri sürüldü. ABD genelinde koronavirüs vakaları artarken özellikle Florida, Teksas ve California'da hastaneler koronavirüs hastalarıyla doldu. Koronavirüs vaka sayısındaki artış rekor kırarak günlük 62 bini aştı. Florida'da artan koronavirüs rakamlarından dolayı restoranlar kapılarını tek tek kapatırken, işyerleri yanlızca paket servis hizmeti veriyor. Demirören Haber Ajansı'nın ulaşmaya çalıştığı Nusret'in Miami'deki restoranı herhangi bir yanıt vermezken, Miami'deki restoranın koronavirüs nedeniyle hizmet vermeyi durdurduğu ifade edildi.

MAAŞ KORUMA PROGRAMI'NDAN 2 MİLYON DOLAR  ALDIÖte yandan restoranlar zinciri sahibi Nusret Gökçe'nin ABD'de koronavirüs salgını nedeniyle işletme sahiplerine ödenen "Maaş Koruma Programı'ndan da (PPP) yararlandığı öğrenildi. Miami'deki Nusr-et şubesinin çalışanlarında çıkan koronavirüs nedeniyle kapalı olan şubesi için ABD'nin yardımına başvuran Gökçe'nin 2 milyon dolarlık katlı aldığı belirtildi. ABD genelinde işletmelere toplamda 521,4 milyar dolarlık PPP yardımı yapıldı. Yardımlarla koronavirüsten etkilenen küçük işletmelerin korunması amaçlandı.

Kaynak: DHA

Haberler››Güncel››DHA DIŞ-ABD'de Nusret'e koronavirüs darbesi: 2 milyon dolarlık yardım aldı - Haberler