Dha İstanbul-  Mit Tır'ları Görüntülerinin Yayınlanması Davası... (1)

Enis Berberoğlu'nun avukatlarından reddi hakim talebi...Özden ATİK, İstanbulDHAMİT TIR'ları görüntülerinin Cumhuriyet ve Aydınlık Gazetelerinde yayınlanması davası ile gazeteciler Can Dündar, Erdem Gül ve CHP Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında "Silahlı terör örgütüne yardım etme"...

04.10.2017 12:14 | Son Güncelleme: 04.10.2017 12:14Dha İstanbul-  Mit Tır'ları Görüntülerinin Yayınlanması Davası... (1)
Enis Berberoğlu'nun avukatlarından reddi hakim talebi...

Özden ATİK, İstanbulDHA

MİT TIR'ları görüntülerinin Cumhuriyet ve Aydınlık Gazetelerinde yayınlanması davası ile gazeteciler Can Dündar, Erdem Gül ve CHP Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında "Silahlı terör örgütüne yardım etme" suçlamasıyla açılan davanın birleştirldiği davanın görülmesine başlandı. Duruşmada, Enis Berberoğlu'nun avukatları reddi hakim talebinde bulundu. Reddi hakim talebi değerlendirilmek üzere üst mahkemeye gönderildi.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'nde izleyicilere kapalı olarak görülen ilk duruşmaya, Maltepe Cezaevi'nde tutuklu bulunan Enis Berberoğlu, Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Erdem Gül ile Aydınlık Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa İlker Yücel ve İstihbarat Şefi Orhan Ceyhun Bozkurt katıldı. Cumhuriyet Gazetesi'nin eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ise duruşmaya katılmadı.

Cumhuriyet Halk Partisi, Enis Berberoğlu, Can Dündar, İstanbul, Politika, Güncel

Kaynak: DHA

25.02.2020 10:00:05