12 Ekim 2017, 15:53

ITC Başkanı Ağaoğlu: Son 24 Saatte Özel Eğitimli 700 PKK'lı Kerkük'e Girdi

Irak Türkmen Cephesi Kerkük Başkanı Mehmet Seman Ağaoğlu, "Dünden bu yana Kerkük'te tansiyon yükselirken, özel eğitimli 700 PKK'lı Kerkük'e girdi." dedi.

Kuzey  Irak yönetiminin yasadışı referandumuyla gerilimin tırmandığı  Kerkük'te sular durulmuyor.

Dün gece  Irak Türkmen Cephesi (ITC)  Kerkük Başkanı Mehmet Seman  Ağaoğlu, "Dünden bu yana  Kerkük'te tansiyon yükselirken toplam 700 özel eğitimli  PKK  Kerkük'e girdi" dedi.

BOMBALI SALDIRIDA ÖLEN YA DA YARALANAN OLMADI

Dün gece  Irak Türkmen Cephesi (ITC)  Kerkük il merkezine yönelik kimliği belirlenemeyen şahıslar tarafından gerçekleştirilen bombalı saldırıda can kaybı ya da yaralanan olmadı. Saldırı sonrasında binayı Türkmen askeri güçleri tarafından koruma altına alındı.

SON KONTROL NOKTASI TÜRKMENLERDE

Kerkük'ün giriş ve çıkışlarının çeşitli bölgelerinde tank ve ağır makineli silahlara sahip peşmergeler görülürken,  Bağdat yönünden  Kerkük'e girişte son askeri kontrol noktasının  Irak Ordusu ve Haşdi Şabi Türkmen Birliklerinin elinde olduğu görüldü.

"TÜRKMENLER SAVAŞA HAZIR"

Kerkük'te  DHA muhabiri İrfan Sapmaz'a konuşan, Haşdi Şabi Türkmen Birliği Kuzey Bölgesi Komutan Yardımcısı İrfan İmamlı, "Türkmenler herhangi bir saldırı ya da savaşa hazır." dedi.

"IRAK ORDUSUYLA BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ"

Öte yandan  Kerkük'e 15 kilometre uzaklıktaki Tazehurmatu bölgesinde Haşdi Şabi Türkmen Birlikleri alarm durumunda bekliyorlar.

Haşdi Şabi Türkmen Birlikleri 16. Tugay Komutanı Nebil İsa, " Irak Ordusu ile Türkmen birlikleri birlikte çalışıyorlar." dedi.

PKK,Ali Ağaoğlu,Irak,Kerkük
12 Ekim 2017 Perşembe 15:53