Dha Yurt Bülteni - 23

1965 meşale Bandırma için yandıBALIKESİR'in Bandırma İlçesi'nde her yıl 10 Mayıs tarihinde düzenlenen '10.5 Bandırmalılar Günü', bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu.

11.05.2017 03:16 Dha Yurt Bülteni - 23
1965 meşale Bandırma için yandı

BALIKESİR'in Bandırma İlçesi'nde her yıl 10 Mayıs tarihinde düzenlenen '10.5 Bandırmalılar Günü', bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu.

Bandırmaspor taraftar grubu 10.5 Kronikler'in organize ettiği 7'nci '10.5 Bandırmalılar Günü' coşkuyla kutlandı. Bandırma Cumhuriyet Meydanı'ndaki mendirek ve sahil bandında yapılan meşale etkinliğine yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Etkinlikte Bandırmaspor'un kuruluş tarihini simgeleyen bin 965 meşale, saat 22.30'da, gemilerden siren sesi ile verilen işaretle birlikte yakıldı.

Körfezi aydınlatan etkinliğin ardından kalabalık, marşlar söyleyerek Cumhuriyet Meydanı'na yürüdü. Kutlamaların devam ettiği meydanda Bandırmalılar şarkılar ve marşlar söylerek takımına sahip çıktı.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ:

------------------------------

-Yanan meşaleler

-Kortej yürüyüşü

-Detaylar

Boyut: 189 MB - Süre: 2.5 dakika

Haber-Kamera: Erdem ÖZCAN-Tufan DALGIÇ/ BANDIRMA(Balıkesir),

============================================================

Çevreci çift evinde öldürülmüş halde bulundu

ANTALYA'da uzun yıllar siyaset yapan ve bazı sivil toplum örgütlerinde görev olan Ali Ulvi Büyüknohutçu ile eşi Aysin Büyüknohutçu, Finike İlçesi'ndeki dağ evinde öldürülmüş olarak bulundu. Büyüknohutçu, bölgede faaliyet gösteren mermer ocaklarına karşı yürüttüğü çevreci mücadeleyle tanınıyordu.

Finike İlçesi Alacadağ bölgesinde oturan Ali Ulvi Büyüknohutçu ve eşi Aysin Büyükhonutçu'dan haber alamayan Antalya'daki yakınları, bölgede yaşayan komşularını aradı. Komşuları öğleden sonra çiftin evine giderek kapıyı çaldı. Kapıyı açan olmayınca merdivenle balkondan evin içine bakan komşuları Büyüknohutçu çiftinin yerde harketsiz yattığını gördü. Haber verilmesi üzerine bölgeye jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Çiftin komşularından Süleyman Dinç, Ali Ulvi Büyüknohutçu'nun evin iç kısmında eşi Aysin Büyüknohutçu'nun ise evin balkon kapısında kanlar içinde yerde yattığını belirtti. Dinç, eve giremediklerini ve jandarmaya haber verdiklerini söyledi.

Ali Ulvi Büyüknohutçu Antalya'da 1999 yerel seçimlerinde DSP'nin Kepez Belediye Başkan adaylığının yanı sıra Genç Parti Antalya İl Başkanlığı, DSP İl Başkanlığı gibi görevlerde bulundu. Türk Kiracılar Derneği (KİRADER) Genel Başkanlığı ve Tüketiciyi Koruma Derneği (TÜKODER) Antalya Şube Başkanlığı görevlerini yürüttü. Büyüknohutçu, bölgede faaliyet gösteren mermer ocaklarına karşı yürüttüğü çevreci mücadeleyle tanınıyordu.

Ali Büyüknohutçu 5 Mayıs Cuma günü saat 02.00 sıralarında 'Ali Babanın Çiftiği' olarak da adlandırdığı evinin hemen yakınındaki ormanlık alanda yangın çıktığını ve büyük bir facianın eşiğinden döndüklerini belirten bir paylaşım da bulunmuştu.

ATEŞLİ SİLAHLA VURULDULAR

Finike İlçesi Alacadağ bölgesinde oturan 3 çocuk sahibi Ali Ulvi Büyüknohutçu ve eşi Aysin Büyüknohutçu'nun öldürülmeleri ile ilgili soruşturma sürdürülüyor. Olay yerinde yapılan incelemede 2 katlı evin giriş kat balkonunda Aysin Büyüknohutçu'nun, salonun kapısında ise Ali Ulvi Büyüknohutçu'nun cansız bedenleriyle karşılaşıldı. Yapılan incelemede çiftin başlarından ateşli silahla vurularak öldürüldüğü tespit edildi. Savcının ve ekiplerin evde yaptığı incelemede giriş kapısında ve çevresinde saçma izlerine rastlandığı belirlendi. Çiftin sabah ve son olarak öğleden sonra yakınlarıyla cep telefonu görüşmesi yaptığı kaydedildi. Olay yerinde yapılan incelemenin ardından evden çıkarılan Büyüknohutçu çiftinin cenazesi otopsiye gönderildi.

GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ

----------------------------

Evin balkonundan görüntü

Olay yerinden görüntü

Olay yerinde bekleyenler

Cenazelerin araca konulması

Haber-Kamera: Suat SÖĞÜT-Mehmet ÇINAR/ ANTALYA,

=================================================

Bandırma, Ali Ulvi, Antalya, Politika, Güncel

Kaynak: DHA