Diatta'ya Uyarı Geldi

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Yeni Transfer Diatta'nın Forma Şansı Bulması İçin Çok Çalışması Gerektiğini Söyledi.

23.08.2007 14:27 | Son Güncelleme: 23.08.2007 14:27Diatta'ya Uyarı Geldi
Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, yeni transfer Diatta'nın forma şansı bulması için çok çalışması gerektiğini söyledi.

Vatan gazetesinin haberine göre: "Diatta’nın formayı kapması için çok çalışması gerekiyor. Yabancı diye forması garanti değil. Diatta, milli takım defansını oluşturan Serdar, İbrahim Toraman, Gökhan Zan ve İ.Üzülmez’den daha iyi olursa formayı giyer.”

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, yeni transfer Diatta’nın formayı kapması için çok çalışması gerektiğini söyledi. Sağlam sözlerine şöyle devam etti: “Ben her oyuncuya eşit mesafede yaklaşan bir hocayım. Diatta yabancı olduğu için ’hemen oynar’ diye bir kural yok. Milli takım defansını oluşturan Serdar Kurtuluş, İbrahim Toraman, Gökhan Zan ve İbrahim Üzülmez’le mücadele edecek. Diatta bu oyunculardan daha iyi bir performans gösterirse o zaman oynar.” Genç teknik adam daha sonra milli takıma verdikleri oyuncudan hedeflerine kadar birçok konuya değindi. Sağlam şunları söyledi: “Milli Takımımız’da 6 tane Beşiktaşlı’nın olması bizi mutlu etti. Özellikle bir takımın en önemli bölgesi olan kale ve savunması Beşiktaşlı’lardan oluşuyor. Bu daha da önemli.

‘RIJKAARD ÖRNEĞİ’

Herşey de olduğu gibi futbolda da sabretmek çok önemli bir olgudur. Biz yeni ve genç bir takımız. Henüz göreve başlayalı 2 ay oldu. Bu 2 ay çerçevesinde yine de iyi şeyler yaptığımıza inanıyorum. Ancak ‘herşey tamam mı?’ diye sorarsanız ‘hayır’ derim. Belki tam bir takım olmak 6 ay hatta 1 yıl bile sürebilir. Buna en iyi örnek dünya devi Barcelona’dan verilebilir. Rijkaard’ı ilk geldiği sene yerden yere vurdular. Daha sonraki performansı ortada. Bu kadro ile iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum. Yeter ki bize destek versinler. Zaten şu ana kadar başkanımız ve yöneticilerimiz bize en iyi desteği veriyor

‘HERKES EŞİT MESAFEDE’

Benim için Ricardinho neyse genç Serdar, Aydın ve diğerleri de öyle. Kasımpaşa maçında Aydın’dan herkes çok şey bekledi. Her oyuncu Serdar Özkan gibi ilk maçında patlama yapamaz. Taraftarımız da bu gençlere sahip çıksın. Bir oyuncu kolay kaybedilir ama zor kazanılır.”


Kaynak: DHA

16.12.2019 08:45:34