Dilipak: İslam Ümmeti, Bugün Yeniden Bir Uyanış Yaşıyor

Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, Mısır'da mazlumların şehit edilmesinin, ümmetin yeniden uyanışına vesile olduğunu söyledi.

28.08.2013 01:40 | Son Güncelleme: 28.08.2013 12:15Dilipak: İslam Ümmeti, Bugün Yeniden Bir Uyanış Yaşıyor
Gazeteci yazar Abdurrahman Dilipak, İHH İl Temsilciliği ve Bolu Memur-Sen üyelerinin katılımıyla düzenlenen Mısır'a destek eylemine konuşmacı olarak katıldı.

Kendisinin soğuk savaş döneminde öğrenci olduğunu söyleyen Dilipak, "Şimdi benim çocuklarım, adı konulmamış yeni bir dünya savaşına şahit oluyorlar. Dün Irak için ağlıyorduk. Önceki gün Mısır'da olan oldu. Suriye'ye müdahale kararı alındı. İslam ümmeti 300 yıldır perişan. Kan ve gözyaşı yakamızı bırakmadı. İslam ümmeti, bugün yeniden bir uyanış yaşıyor. 22 vilayetimizde insanlar sokaklarda. Filistinli, Mısırlı, Suriyeli kardeşlerimizle dayanışma içerisinde. Saflarını belirlemek için ve dünyanın 100'den fazla ülkesinde insanlar 'Rabia Dayanışması' ile sokaklarda" dedi.

"Bugün eğer 3 ekmek yiyorsanız bunlar Somali'ye yapılan yardımlar karşılığında Allah'ın size ikramıdır" diyen Dilipak, şunları söyledi:

"10 yıl önce IMF'nin kapısında bekleyen üç ülkeden biriydik. Almanya, Yunanistan'ı kurtaramıyor. Ama biz yardımlarımızla Somali'yi kalkındırdık. Yapılan yardımlar 6 milyar doları geçmiyor ama sigaraya 10 milyar dolar ödedik."

Dilipak'ın bu ifadeleri üzerine vatandaşlar sigara paketlerini yerlere attı.

Abdurrahman Dilipak, Bolu, Yerel

Kaynak: CHA

28.02.2020 11:27:42