Dinamit patlatan defineciler patlayıcılarla birlikte şelaleden düştü

Bursa'da define arayan iki kişi, kanyon içerisinde dinamit patlattı. Bu sırada yerinden sökülen kayalar 2 kişinin bulunduğu bölgeye doğru yuvarlandı. Bulundukları yerdeki toprağın da kaymasıyla şelaleden yuvarlanan iki kafadar yaralandı.

14.07.2020 13:40 | Son Güncelleme: 14.07.2020 14:52

Bursa'nın İzik ilçesinde define ararken dinamit patlatınca şelaleden düştükleri iddia edilen 2 kişi Jandarma, itfaiye, AFAD ve 112 ekipleri tarafından kurtarılmaya çalışılıyor.

Edinilen bilgiye göre olay İznik'e bağlı Tacir Mahallesi Kanyon mevkinde meydana geldi. İddiaya göre kimlikleri henüz belirlenemeyen 2 kişi define aramak için Kanyon bölgesine geldi. Şahıslar kanyon içerisinde dinamit patlattı. Bu sırada yerinden sökülen kayalar 2 kişinin bulunduğu bölgeye doğru yuvarlandı. Bulundukları yerdeki toprağında kaymasıyla şelaleden yuvarlanan iki kafadar yaralandı.

Dinamit patlatan defineciler patlayıcılarla birlikte şelaleden düştü

JANDARMA VE SAĞLIK EKİPLERİ DİNAMİTLERLE BİRLİKTE BULDU

Olay 112 sağlık ekiplerine ihbar edildi. İhbar ile birlikte harekete geçen ekipler dağlık arazide uzun süre yürüyüp şelaleden yuvarlandıkları iddia edilen 2 kişiyi aradı. Yaklaşık 2 saat süren aramanın ardından şelaleden düştükleri belirlenen 2 kişi dere yatağında dinamitlerle birlikte yaralı halde bulundu.

Dinamit patlatan defineciler patlayıcılarla birlikte şelaleden düştü

EKİPLER KONTROLLÜ ŞEKİLDE İNDİ

Dinamitlerin patlama ihtimaline karşı jandarma olay yerinde tedbir alıp şahısların yanına kontrollü bir şekilde indi. Ellerinden yüzlerinden ve vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralanan şahısların düştükleri yerden çıkarılmaları için bölgeye AFAD ekipleri sevkedildi. Dinamitlere el koyan jandarma ekipleri olayla ilgili tahkikat başlattı.

Dinamit patlatan defineciler patlayıcılarla birlikte şelaleden düştü

Kaynak: İHA

Yorumlar (41)
AHMET: ne kadar izinsiz define arayan var ise, kulaklarından tutulup asılmalıdır. bunlar vatandaşlıktan da atılmalıdır. ülkemizin bütün değerlerine saldıran bu alçakların hiç bir duyguları yok. milli eserleri ve tarihi eserleri acımadan kıran ve oyan bu alçaklar bu vatanı hak etmiyorlar. inşaallah elleri kolları kopar
ENVER: Maşallah senin duyguların çok temizmiş.İnsanlara ne kadar kolay ölmeyi parçalanmayı reva görebiliyorsun.Vatan hainliğine gelirsek o lafı da öyle kafana göre söyleme bu topraklar babanın malımı ki kafana göre hain yok tutup atacaksın diyorsun.Kimin hain kimin bu vatanın öz evlatları olduğu öyle kafana göre atıp tutmakla belli olmaz.....
0 2
FUZULİ İŞLER: geçmiş olsun buda bir ümitdi işte olmadı inş başka bi denemede sonuca varırsınız
Haberler››3. Sayfa››Dinamit patlatan defineciler patlayıcılarla birlikte şelaleden düştü - Haberler