Diyanet İşleri Başkanı "Toplanıp camiye gidenlere ne yapılacak?" sorusuna cevap verdi

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, cuma namazı için toplanıp camiye gidenlere karşı ne yapılacak sorusuna "Cami görevlileri tedbir alacak ve cemaatle namaz kılınmayacak" diye cevapladı.

16.03.2020 15:54 | Son Güncelleme: 17.03.2020 08:47

Türkiye'de de 18 kişide görülen koronavirüse karşı önlemlerin artmasıyla Diyanet İşleri de cuma namazları ve vakit namazlarının cemaatle kılınmasına bir süreliğine ara verildiğini açıkladı. Başkan Ali Erbaş, toplu halde namaz kılmak isteyenlere de izin verilmeyeceğini söyledi.

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs Türkiye'de de 18 kişide görüldü. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş da konuyla ilgili alınan önlemleri açıkladı.

Cuma namazı başta olmak üzere vakit namazlarının cemaatle bir süre kılınmayacağını açıklayan Erbaş, gelen sorulara da yanıt verdi.

"TOPLANIP NAMAZ KILMAK İSTEYENLERE NE YAPILACAK?"

Bir gazeteci Diyanet İşleri Başkanı'na "Cuma namazlarında toplu halde gidip namaz kılayım diyen vatandaşlar toplu görünüm sergilerse ne olacak?" sorusunu yöneltti.

Prof. Dr. Ali Erbaş ise şu cevabı verdi "Camilerimizin görevlileri tedbirleri alacak. Cemaatle namaz kılınmayacak. Cuma namazı kılınmayacak. Bir Müslüman kardeşimiz ferdi olarak gidip kılabilecek. Tüm cami ve mescitlerimiz elden geçirilecek ve temizlenecek. Camilerde cemaatle namaz kılınmayacak, münferiden namaz kılacak. Bir iki kişi kendi aralarına kılabilir."

Diyanet İşleri Başkanı ’Toplanıp camiye gidenlere ne yapılacak?’ sorusuna cevap verdi
Yorumlar (82)
EMEKLİ PLS MEMURU MNR: hocaları cemaatle karşı karşıya getırıyorsun imamlar zor durumlardakalıyor, camileri kapat, veya imamlara topu atma sayın başkan
YILMAZ: Arap Kabe''yi kapatıp tedbir alıyor; hükümeti acz haline düşürmek isteyen bizim tarikat sevici minnoşlar camilerde cemaat ile cuma namazı kılmak için zorluk çıkarıyor . Aslında bu zorluk çıkaranlara, devlet ciddi yüzünü göstermeli, toplu halde camiye kilitleyip 14 gün karantinaya almak lazım.
ADEMM: kendileri fetva verirken niye 5-6kişiyle fetva veriyor o zaman , devlet kurumlarıda kapatılsın zaten bir işe yaramayan kurumlar çoğu beleş işe gidip geliyor , 60 yaş üstü idari izinli deniyor çoğu riayet etmiyor niye etmiyor çünki devlet kurumlarında çoğu şeyler beleş ve bunların çoğuda kafaları güzel bazılarıda ahlaksızlıklarını devam ettirmek için geliyor