Otopside boynunda ip izine rastlanan 6 yaşındaki kızın annesinin feryadı yürekleri dağladı

Diyarbakır'ın Bismil ilçesinde, evlerinin bahçesinin duvar kenarında cansız bedeni bulunan 6 yaşındaki Evin'in annesi Hülya Teker, kızının epilepsi hastası olduğunu, nöbet geçirdiği esnada boğularak öldüğünü söyledi. Ayrıca küçük kızın yapılan ön otopsisinde boynunda ip izi olduğu tespit edildi.

11.07.2020 18:44 | Son Güncelleme: 12.07.2020 00:37

Evlerinin bahçesinin duvar kenarında cansız bedeni bulunan 6 yaşındaki Evin Teker'in annesi Hülya Teker, kızının epilepsi hastası olduğunu, nöbet geçirdiği esnada boğularak öldüğünü söyledi. Küçük kızın yapılan ön otopsisinde boynunda ip izi olduğu tespit edildi. Talihsiz kızın cansız bedeni, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Kızının ölümüyle ağıt yakan anne Hülya Teker, kızının epilepsi hastası olduğunu ve nöbet geçirdiğini, nefessiz kaldığı için hayatını kaybettiğini savundu. Dün akşam yaşanan olayla ilgili konuşan küçük kızın annesi Hülya Teker, "Dün ben kaynanam, görümcem, eniştem ve kaynımla birlikte buğday toplamak için köylere gittik. Akşam eve geldiğimde kızımı göremedim hemen onu aramaya başladık. Ben kızımı bulmak için sokak sokak dolaştım bulamadım, bir umutla eve doğru geldiğimde baktım kızım kayınbabamın kolları üzerinde bahçeden çıktı. Bahçede duvar kenarında onu ölü halde buldu" dedi.

6 yaşındaki kızının iple boğularak öldürüldüğü söyleyen annenin feryadı yürekleri dağladı

"KIYAMADIĞIM KIZIM CAN ÇEKİŞEREK HAYATINI KAYBETTİ"

Evin Teker'in sara hastası olduğunu aktaran anne Hülya Teker, "Kızım bazen nöbet geçiriyordu, dün de nöbet geçirmiş kimse yanında olmadığı için nefes alamamış vücudundaki kan beynine sıçramış can çekişerek hayatını kaybetti. Kızıma kıyamadığım için iğne vurulmasına bile tahammül edemediğim için onu hastaneye götürmüyordum, epilepsi hastası olmasına rağmen. Kıyamadığım kızım can çekişerek nefes almadan hayatını kaybetti" diye konuştu.

Anne ve yakınları küçük kızın cenazesinin Adli Tıp Kurumundan getirilmesini beklerken, olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ediyor.

Otopside boynunda ip izine rastlanan 6 yaşındaki kızın annesinin feryadı yürekleri dağladı

Kaynak: İHA

Yorumlar (17)
NUR: 6 yaşında kıyılamayan bir çocuk akşama kadar evde tek başına bırakılıyor! Ve daha bir çok çelişki! Yeter artık, asıl bizler kıyamıyoruz bu çocuklar!
VATANDAŞ: Konuşmalarında çelişki var ayrıca saçmalamış kıyamadığım için hastaneye iğne vurdurmaya götürmüyorum ne demek nöbet geçirmek daha ağır bir durum ona nasıl dayanıyordun peki Bi dümen var ama ne çıkar kokusu çocuğun boynunda ip izi tespit edilmiş zaten kansızlık büyük ama bakalım ne olacak
YALAN: İfade çelişkilerle dolu. İşin içinden bu kadın çıkacak kalıbımı basarım.Son zamanlarda evlat öldürme modası hasıl oldu bu nedir yahu! Minnacık yavrulara kıyıp durmak nasıl bir kafa ürünü acaba!!
Haberler››3. Sayfa››Otopside boynunda ip izine rastlanan 6 yaşındaki kızın annesinin feryadı yürekleri dağladı - Haberler