Diyarbakır hdp önündeki eylemde 9'uncu gün; aile sayısı 23 oldu

HDP önündeki eylemde 9'uncu gün; aile sayısı 23 oldu (6)AİLE SAYISI 24 OLDUDiyarbakır'da HDP il binası önüne gelen Nihan Çiçek, 2015'ten bu yana haber alamadığı nişanlı kızı Hatun (24) için oturma eylemine başladı.

11.09.2019 19:34
HDP önündeki eylemde 9'uncu gün; aile sayısı 23 oldu (6)
AİLE SAYISI 24 OLDU
Diyarbakır'da HDP il binası önüne gelen Nihan Çiçek, 2015'ten bu yana haber alamadığı nişanlı kızı Hatun (24) için oturma eylemine başladı. Aile sayısının 24 olduğu HDP önünde eyleme başlayan Çiçek, kızının eşinin akrabaları tarafından dağa kaçırıldığını öne sürdü. Kaybolduktan bir yıl sonra telefonla görüştürüldüğünü kızının yaralandığını anlattığını söyleyen Çiçek, Kızım yaralanmış bana telefonla ulaştılar, kızımla konuşturdular. Anne 'Beni kandırdılar' dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sesleniyorum; rica ediyorum kızımı kurtarın dedi.
TİYATRO OYUNCULARINDAN ZİYARET
Yerelden Evrensele Sanat Platformu ve Tiyatro Oyuncuları Derneği üyeleri, Diyarbakır'da oturma eylemi yapan aileleri ziyaret etti. Burada ailelere gül dağıtan dernek üyeleri adına gazetecilere açıklamalarda bulunan Dernek Başkanı ve yönetmen İsmail Yeşilbağ, Bu analar Türkiye'de bir çok erkekten daha cesurdur. Ben onların llerini öpmeye geldim. Bu anneler ve bu babalar kazanacaktır. Böylece hepimiz kazanacağız. Bu ülkeyi kimse bölemeyecek dedi.
Bazı STK üyeleri ise HDP önünde Türk bayrağı açtı.
Diyarbakır hdp önündeki eylemde 9'uncu gün; aile sayısı 23 oldu

Halkların Demokratik Partisi, kızım dizisi, Diyarbakır, Güncel

Kaynak: DHA