Haber, Son Dakika, Haberler

Diyarbakır: Türk Telekom Lig A

Diyarbakır Vali Yardımcısı Ahmet Aydın, Diyarbakırspor'un 25 Eylül'de Yapılacak Kongresi Öncesi Kalıcı Bir Yönetimin Oluşması İçin Gerekli Çalışmaların Sürdüğünü Belirterek, "Kulüp Mutlaka Bir Yönetime Kavuşacaktır" Dedi.

18.09.2006 16:45 | Son Güncelleme: 18.09.2006 16:45
Diyarbakır: Türk Telekom Lig A
Diyarbakır Vali Yardımcısı Ahmet Aydın, Diyarbakırspor'un 25 Eylül'de yapılacak kongresi öncesi kalıcı bir yönetimin oluşması için gerekli çalışmaların sürdüğünü belirterek, "Kulüp mutlaka bir yönetime kavuşacaktır" dedi.

Diyarbakırspor Kulübü'nde Şiyar Mehmetoğlu başkanlığındaki Yönetim Kurulu'nun istifa etmesinden sonra yaklaşık 3 haftadır geçici olarak kulübün yönetimini üstlenen Valilik, kulüpte kalıcı bir yönetimin oluşmasını istiyor. Diyarbakır Vali Yardımcısı Ahmet Aydın, özveriyle mücadele ederek son 2 maçta 6 puan alan takımı kutladığını belirterek, "Kalıcı bir yönetimin oluşması için gerekli çalışmalar sürüyor. Kulüp mutlaka bir yönetime kavuşacaktır. Bizler sonuçta devleti temsil ediyoruz. Kentin her sorununa olduğu gibi Diyarbakırspor'a da zor dönemlerde sahip çıkmak görevimizdir. Ancak bu profesyonel bir kulüp. Mutlaka bir yönetim iş başına gelecektir. Bizim arzumuz ve isteğimiz her yönden sağlıklı bir yönetimin oluşmasıdır. İş adamlarıyla görüşmelerimiz sürüyor. Göreve gelip 1-2 gün sonra gidecek yönetimi biz de istemiyoruz. İstenilen tarzda bir yönetim inşallah bir hafta içerisinde netlik kazanacaktır. Futbolcuların özverisi her türlü takdire değerdir. Bu kritik günlerde kent halkının yüzünü güldürdükleri için futbolcularımıza teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

Diyarbakırspor'un 25 Eylül'de yapılacak Olağanüstü Genel Kurulu öncesinde iş adamı Şaban Keskin, geçen hafta kulüp başkanlığı için adaylığını açıklamıştı. Keskin'in yönetime almayı planladığı isimlerden oluşan 19 kişilik listeyi Valilik'e sunduğu ve 500 bin YTL'yi kendisi, 200 bin YTL'yi de yönetime girecek isimlerin karşılaması, milletvekillerinin de ekonomik katkı sağlaması koşuluyla başkanlığa gelmeyi amaçladığı öğrenildi.

Başkanlık için ismi geçen ve aday olması yönünde baskılar yapılan Diyarbakırspor Kulübü eski Başkanı Servet Can'ın ise nabız yokladığı kaydedildi. Diyarbakırspor'un bu duruma düşmesine çok üzüldüğünü, ancak gelinen noktada artık kısır çekişmeler yerine çözüm üretmek gerektiğini belirten Can, "Bize yapılanların takdirini kamuoyuna bırakıyoruz. Şimdi hepimizin yapması gereken şey yönetime gelsin veya gelmesin bu kulübe sahip çıkmaktır. Görev alacak arkadaşlarımıza her türlü desteği vermeliyiz. Kısır çekişmeler kulübe çok zarar verdi. Artık el ele, gönül gönüle vermenin zamanıdır. Futbolcular ve teknik heyet görevlerini başarıyla yerine getiriyor. Onlara sahip çıkmak adına geniş katılımlı bir yönetimin oluşmasından yanayım" şeklinde konuştu.

Öte yandan, Diyarbakırspor Taraftarlar Birliği Dernek Başkanı Zülküf İşlek de, yaptığı açıklamada, son yıllarda iş başına gelen yönetimlerin kulübü maddi açıdan çok zarara uğrattığını kaydederek, "Diyarbakırspor'a sağlıklı, istikrarlı, planlı ve programlı hareket eden bir yönetimin gelmesini istiyoruz. Bundan önceki yıllarda deyim yerindeyse kulübe bir şeyler vermek yerine, kulüp sayesinde rant sağlayanları gördük. Bu zihniyet felaketi getirdi. Bir daha bu felaketleri yaşamamak adına, Diyarbakırspor'u zarara uğratmış, icraya vermiş ve sayesinde rant kazanmış isimleri yönetimde görmek istemiyoruz" diye konuştu.

Kaynak: İHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Spor ››Diyarbakır: Türk Telekom Lig A - Spor