Diyarbakır: Türk Telekom Lig A

Türk Telekom Lig A Ekiplerinden Diyarbakırspor, Pazar Günü Kendi Sahasında Oynayacağı Elazığspor Maçının Hazırlıklarını Sürdürüyor.

Diyarbakır: Türk Telekom Lig A
27.09.2006 12:49 | Son Güncelleme: 27.09.2006 12:49
Türk Telekom Lig A ekiplerinden Diyarbakırspor, pazar günü kendi sahasında oynayacağı Elazığspor maçının hazırlıklarını sürdürüyor.

Geçen haftayı deplasmanda oynadığı Kocaelispor beraberliğiyle kapatan Diyarbakırspor, komşusu Elazığspor'a bileniyor. Teknik Direktör Recep Bayık nezaretinde yapılan antrenman, kondisyona yönelik bir çalışma ile başladı. Topla yapılan çeşitli çalışmaların ardından yarım sahada çift kale maç yapıldı. Kalecilerin ayrı çalıştığı idmana geçen hafta sakatlanan kaleci Metin Aktaş katılmadı.

Teknik Direktör Recep Bayık, antrenman sonrası yaptığı açıklamada, Elazığspor maçının hazırlıklarını sürdürdüklerini belirterek, "Tek sakat futbolcumuz Metin Aktaş, onun da tedavisi sürüyor. Moral ve motivasyon yönünden çok iyiyiz. Futbolcularım özverili çalışmalarıyla takımlarını başarılı kılıyor. Daha doğrusu Diyarbakırspor için iç saha ve deplasman fark etmiyor. Sahamızda aldığımız haksız yenilgiyi unutmak mümkün değil. Şimdi Lig'in 2. sırasındaydık. Bizim gözümüz üst sıralarda, bunu da en yakın zamanda gerçekleştireceğiz. Geriye dönüp bakmamak lazım, şimdi tek düşüncemiz ve hedefimiz bu hafta sonunu galibiyetle kapatıp puanımızı 13'e çıkarmaktır. İdmanlarımız cuma günü akşamına kadar sürecek. Daha sonra kadromuzu maç saatine kadar kampa alacağız" diye konuştu.

Diyarbakırspor'un Ümit Milli futbolcusu Barış Ataş da, "Ben ve ağabeylerim takımımızın başarısı için büyük özveriyle çalışıyoruz. Hiçbir zaman iç sorunlarımızı dışarı yansıtmıyoruz. Elbette ki, bazı olumsuzlukların en kısa zamanda düzeleceği kanaatindeyiz. İyi ve deneyimli ayaklardan kurulu bir kadromuz var. Sahaya çıktığımız zaman galibiyet düşünüyoruz. Pazar günü sahamızda oynayacağımız Elazağıspor maçını kesinlikle galibiyetle kapatmak istiyoruz. Bu maç, Diyarbakırspor'un dönüm noktası olacaktır" dedi.

Kaynak: İHA

Etiketler: , Haber