Köpeği ezip kaçtığı söylenen doktor Birsen Ocaklı'ya ünlü isimlerden tepki yağdı

Doç. Dr. Birsen Ocaklı'nın arabasıyla bir köpeğe çarparak kaçtığı iddia edildi. Köpeği görmediğini söylediği için takipsizlik verilen Ocaklı'ya sosyal medyada tepki yağdı. Hande Erçel ve Burak Deniz gibi isimler de yaşanan olaya isyan etti.

04.07.2020 10:44 | Son Güncelleme: 04.07.2020 11:00
Yorumlar (72)
MEHMET: Hastanedeki asistanlardan duyuyoruz pandemi sürecinde hastalara bakmamak için kırk takla attığını. Şimdi bayramlık ağzımızı açtırmayın. Bu yaptığı hatayı düzeltecek bir sürü imkanı vardı. Söyledikleri samimiyetsiz.
AYŞE: Allah da ona ölmeden aynı acıyı yaşatsın inş.
İNSAF: Dr Birsen hanımla aynı hastanede çalışıyorum kendisinide çok severim çok zor bir pandemi sürecinden geçtik geçiyoruz bu süreçte canla başla çalışan hastaları için kendi sağlığını hiçe sayan süreçte aktif çalışan doktorumuza sosyal medyadan yapılan tepkilerin çok fazla olduğunu düşünüyorum tümsek olduğunu düşünmüş farkedememiş keşke böyle bir olay hiç yaşanmasaydı çok üzgünüz
ROSALY GOLD: İnandırıcı değil, zaten araba duruyor. Görmemesi imkansız. Savunma mekanizması sadece
0 0
SEMİH G.: Dalga mı geçiyorsun? Tosun kadar köpek önünde yatıyor ve normal kalkış hızından ziyade bilerek hızla kalkıyor, ayrıca tümsekte araç tek yönden havaya kalkmaz, sağ tekeri üstüne çıkıyor ve hayvanı çiğniyor! Hadi diyelim öyle, tümsekler bağırmaz! Kendinizden utanın yorum yaparken! sana insaf, pef, yazıklar olsun.
0 2
SEMİH G.: Ha bir de şu var, ben tümseğin nerede olduğunu iyi bilirim! İş yerimin çıkışına 2 metre kala tümsek olmadığını bilemeyecek kadar kendinden aciz bir insansa, doktor olmaya ehemmiyeti yoktur. Ben günde 14 saat çalışıyorm hiç böyle avel olmadım. Kandırmayın milleti
0 5
GÖKHAN: orda oturan bir insan olsaydı tümsekmi zannedicekti bu dende dikkatsiz araç kullanan birinin akıl sağlığının yerinde olmadığını düşünüyorum.
0 1
AYŞE: Çok zor bir pandemi sürecinden geçiyorlarmış mış mış da MIŞ MIŞ kendi sağlığını hiçe saymış mış. bu vicdansızlığı yapan kimbilir hastalara neler yapıyorlar . peki bizde onun üstünden geçelim ve kusura bakma tümsek sandık diyelim. hayvanlara bu şekilde aızmasızca yaklaşmak cinayet olmalı ve cinayetle yargılanmalı. Vizdansız.
0 1
KAMİL KELEŞ: yazıklar olsun
KAMİL: Yazıklar olsun .
AHMET SEZER: Araba kullanmamın lisansa tabii olduğunu ve bunun bir ehliyetle ve özenle kullanılması gerektiğini malasef herkes unutuyor. Araba kullanan kişi herşeyi görmek, farkında olmak ve müdahele edebilme becerisine sahip olmak zorunda. Görmedim, işitmedim , telefondaydım gibi bir mazeret verme lüxü yok. Bu bir çocuk ta olabilirdi veya yaşlı bir kişi. Zaten bu tarz araba kullananlar patır patır motorlara ve insanlara vuruyorlar. Bence , ehliyeti alınmalı. Ceza uygulanmalı, bırakıp gittiği içinde doktorluktan men edilmeli. Bunu devlet yapamıyorsa onlarda o makamda olmamalı.
...25: Içım parçalandı ya diğer köpekler yaralı köpeğin yanina koşuyor ama keşke ezende köpek kadar vicdan olsaymis... ezerken tümsek sanmışmış o köpeğin çığlığını da duymamıştır kesin
MAVİS: Kopegi gormedin diyelim .ustunden gecerken bir ses te gelmedi bir bagris bir can acisi bagrisida duymadin.araban kopegin ustunden gecersen hic sallanmadin.bir insan tasa bile carparken arabama bisey oldugumu diye bakarlar.....vicdanina kalmis
0 0
ES: Merhamet duygusu olmayanlari meslekten men etmek gerek. Evlerinde otursunlar. Allah tan gelecek belayi beklesinler
SUHENDAN ADİGUZEL: Belli ki Birsen hoca tumsekten gectigini saniyor. Bu akliniza niye gelmiyor?
6 0
UGUR AKYUREK: Once bir karsi tarafi dinleyin sonra infaz edin hic degilse. Doktorlar Turkiyede cok agir sartlar altinda calisiyor. Yorgunluktan bazen yattiklari yeri bilmiyorlar. Herkes karsisindakini kendisi gibi bilirmis. .
7 0
HAYVANSEVER: Uğur Akyürek doktorlar ağır şartlarda çalışıyor diye dalginligina verebilirsin ama bir köpekle tumsegi ayırt edemeyen de doktor olmasın kardeşim köpeğin üzerinden geçiyor duruyor sonrada hiç birşey olmamış gibi gidiyor buda mi dalgınlık dikkatsizlik ??????
1 1
NUR: Köpegi göre göre üstünden geçiyor görmedim diyor yalan söulüyor görmediğini varsayalım?? araba bayagı birşeyin üstünden geçti yani kim olsa arabayı durdurup bakar kardeşim ben neyin üstündrn geçtim diye birde bu insan doktor hayat kurtarıyor doktor diyemi ceza almıyor bu nasıl bir adalet yazık degilmi ya oda BİR CAN
SEVGİ CAN: Hemen yalan soyledigini farz ediyorsunuz. Neden?? Tumsek sandigi o kadar belli ki. Kendiniz yaziyorsunuz zaten. Neyin ustunden gectim diye durup bakmiyor bile. Cunku tumsekten gectiginden emin.
5 0
EŞREF DEVECİ: Eşref Nural ve Hikmet Yazıcı hocalarıma selam olsun. Kendini gerçekleştirme olayını öğretmen adaylarına anlatırken bu kadını tersine örnek verebilirler.
ALİ CÜNEYİT: Arkadaslar be medya basini, Burda resmen bir cinayet var Neden mi? Doctor arabasilan burmakta orda nasil oh yatan Köpeyi görmüyorum demesin bana. Resmen cinayet ve sonra kaciyor ilgilenmiyor bide. Doktor bide yazik sana!!!!
ASLAN: Bindik bir alamete gidiyoruz kıyamete
SÜTTEN ÇIKAN KARA KAŞIK: Bir suç işlediğinizde hanginiz kendinizi polise ihbar edecek kadar masum? Yıllarca böyle dürüst insanları aptal yerine koydunuz. Alin size yeni kişilikler, uğraşın durun... Hakederiniz budur...
SERAP DEMİROL: Bir veteriner hekim olmanın dışında insan olarak bakarsak, bu insan ve bunun gibilerin tutuklanması ve meslekten men edilmeleri gerekiyor. Bir an önce kanun çıkarılarak en yüksek ceza verilmelidir. Hayvan sevmeyen ve acımayan insanı da sevmez ve acımaz. Bu vahşeti kınıyorum.
GUİDO: Ne kadar gereksiz manken şarkıcı irkici varsa linç için lağım saçmış. Kıskançlarr. Doktor olamadınız cahillerr..
DOKTOR FIRAT: GUİDO dilerim Allah seni böyle bir ruh hastası ile karşılaştırsın.
1 9
SLH: Eşeğe altın semer taksan, eşek yine eşektir.
0 5
NİLDA: Guido bey ya da hanım sen iyi misin ya yoksa bi tedavi ol istersen?
0 0
...25: Ben en baba Dr maaşını biliyorum emin olun o manken bilmem neler haftada kazanıyordur o kadar parayı hem de yatarak niye kıskansın burda Dr lugun üstüne gidilmesini sebebi hani dr lar can kurtarır ya ondan ;)
0 0
RAMAZAN: Bile bile ezmiş illa vurunca farkederdi ağır bi ceza olmasa böyleleri daha çok gelir
FATMA: Tek kelimeyle canilik.Birde doktor olacak.Bu kadın Can kurtarmak için eğitim aldı inanılır gibi değil.Birde anneymiş. Hiç mi vicdanın yok senin. Umarım gece rüyalarına girer bu köpek. Ahirette de bunun hesabını sorar sana.
BU NE: Bir zamanlar neredeyse bende asfalta uzanmış bir köpeği ezecektim. Dikiz aynasına bakınca ne kadar kıl payı yanından geçtiğimi gördüm, içim ürperdi. Görme şansım yoktu. Ama üzerinden geçince farkeder insan ve durup ilgilenir kardeşim. Yazık değilmi o köpeğe?
ASLI TAŞAR: Burda çarpma eylemi nerde var. Biri izah etsin bence. Bu yaratık çarpmıyor üstüne basıp ezip çiğneyip devam ediyor. Allah bunun gibilerden korusun bizi. Bunun gibilerinin eline düşmanımı düşürmesin. Bence ailesi eşi dostu akrabalarının başına birşey gelmiş yada gelirse önce bu kadını araştırmak gerek normal değil bu.
FIRAT: Aslı hanım , bak o cani birde doktormuş , canımızı bu gibi sapıklara emanet ediyoruz.
0 6
DUYGUSAL BİR ADAM: O kadın tutuklanacak!
MEHMET: Köpekte kabahat sen tut koskoca Doktorun hemde doçentin yolunun üstüne yat bırak köpeği insan olsa gene ezerdi. . . yatılırmı doktorun yolunun üstüne !!!!!!!!!!!
MUSTAFA: Maraştan Ev eşyası yüklü kamyonla gelirken kırsal da bir yerleşim yerinden geciyodum.Yolum kenarinda duvarın üstünde kedi duruyordu tam geçerken yola atladı ona carpamamak arabayı devirmek pahasına manevra yaptim aynadan baktığımda arka teker hafiften aldı ona ama iyiydi.Ben kamyonu tekrar yola doğrultana kadar akla karayı seçtim.İcinde zerre merhamet olan hiçbir canlıya bilerek çarpamaz.İstem dışı direksiyonu kiriyonuz zaten.Demekki bu dr.cani umarım aynı olayı bir gün kendi yaşar.
0 5
TUGBA YURTÇU: Araç sürerken dalgın olunabilir yollarımız da malum tarla gibi sarsıntıyı yol bozuk vs diye geçiştirmiş olabilir kim bile bile yapmak isterki insanlara bile araba çarpıyor ne yaya nede araç sahibi bile isteye yapar dikkatsizlik sonucu olan şeyler kadın elbette hatalı orda bir cocuk ta olabilirdi fakat sahipli köpek ise eğer orda ne işi var onu anlamadım ünlülerimiz ve şu devir insandan fazla hayvana değer veriyor bu güzel bişey değil Allah insanı hayvandan üstün yaratmıştır hayvanları elbette korumalı onlara zarar vermemeliyiz fakat hapise girsin iğrenç bilmem ne diyerek şov yapılmamalı
SELCEN HATUN HALLI: Ne kadar degersiz deilmi bir haywan hayatı sizin gibiler icin haywana haywan denmiyor artık unutmayınki kedi kuş bile iyi geçiniyor üstelik bir köpek ördek yawrularıni besliyebiliyor günümüzde kendi ewladını sewgilisiyle yakalandım diye öldüren kadınlar parayla satanlar ws ws üstüne cocuk istismarcıları çoğalmışken kimse haywanlarla insanları kıyaslamasın bence şu çok açıkki kasten haywan döwen zewk olsun diye işkence edenler çok hiç bir şekilde kaza olduna inanmıyorum we inşaallah en ağır cezayı alır ewet onlar bizim dostlarımız sizin gibi düsünenlerin olmasada
MESUT KÜÇÜK: Tecavüz edilen kadınlar içinde o saatte orada ne işi var, o giydiği kıyafetle tecavüzü haketmiş gibi şeyler söyleyenlerde sen ve senin gibiler değil mi? Yazık üstelik bir de kadınsın. İnsandan fazla hayvana değer verilmiyor ama uyuyan bir köpeği ezen, üstelik bir de Doç. Dr. ünvanı almış o caniyi korumak tamamen bir gerizekalılıktır. Allah senin gibi mahlukarı ıslah etsin, cahil...
TUBA ÇOLPAN: Aniden önüne çıksa yada hızla gelse anlarım ancak araç bir müddet duruyor ve köpekde karşısında boylu boyunca yatıyor.. görmesi için kör olması gerekir eğer bu kadar dikkatsizsede direksiyon başına geçmesin
BATTAL GAZİ: Tubiş sen anlamazsın köpeğin yerine koy kendini anlarsın!
0 4
MAVİ GÖKYÜZÜ: Can o can bir karinca bile üstüne basılması günah olan her canlının yaşaması hak olan bunun senin elinden olmayan
0 7
ANSAR: Belkide, gerçekten görmedi... Olabilir, herkezin başına gelebilir... Bana olmaz demeyin... Kasten yapacak bir, kişi olduğunu zannetmiyorum...
OZGUL: Bana sorarsan bunun elinden doktorlugu alin. Bugun kopek olduren gormedim diyen yarin insan oldurur.
ERKAN BİNGÜL: Yaptığı vahşeti bide utanmadan şehitlere asker polise bağlayıp duygu sömürüsü yapmıyor mu !!bu tam hain kalleş kötü kalp bir kadın Hainlikten yaptığının ne kadar haince bir şey olduğunun bile farkında değil..
YALAN SÖYLÜYOR: YAW KÖPEĞİ GÖRMEDİM NE DEMEK ARABANIN ÖN TEKERİ ZIPLIYOR NASI FARKETMİON VİCDANSIZ İNSAN DURUP Bİ BAKAR NE EZDİM NEYİN ÜSTÜNDEN GEÇTİM DİYE ÇOCUKDA OLABİLİRDİ !!! ALLAH BELANI VERSİN DİYECEK LAFIM YOK
FERHAT: 2547 Yükseköğretim kanununun 53. maddesinin 6. fıkrasının c bendine göremesleğinden ve kamu görevinden bir daha atanmamak üzere derhal atılmalıdır. Hapis cezası için ayrıca kamu davası açılmalıdır.
CANI DİP: kadın şöfür farkında bile değildir
.: Kadın görmediğini söylemiş ezilen insanda olabilirdi. keşke olmasaydı. bir anlık dikkatsizlik böyle sonuçlar doğurabilir. kazadır herkesin başına gelebilir çok üzüldüm. Hayvansever sanatçılarımız askerlerimiz şehit olurken, polis asker saldırıya uğrarken de seslerini hiç çıkarmıyolar. bence bu onların gündemde kalma çabası. samimiyetlerine inanmıyorum.
TUGBA YURTÇU: Çok haklısınız artık moda oldu evde kedi köpek beslemek insandan fazla önemsemek elbette onlarda birer canlı yaşam hakkı var kimse zulüm edemez orası ayrı fakat onca asker polis şehit oluyor herkes normal karşılıyor ünlüler dahil. Ama orda burda kedi ezildi köpeğe araba çarptı diye ortalığı ayağa kaldırıyorlar
BATTAL GAZİ: Olabilir,doğrumu doğru!Sanane ününden!konu şöhretmi hayır!Siz fesatsınız,şüpheci ve paranoyak!
0 1
MELODİ HAYAL: Valla benim icin bir köpegin hayatı insanınkiyle eşit deger de, o köpeğin arkadaşları koşarak geldi bakta ders al senden benden farkı olmadıklarını anla burda tek show yapan kişi sensin
0 5
HASAN BEY: Demiş işte görmedim diye, insan bazan ileriye odaklamip göremeyebilir, bilerek yaptıysa cok kötü, ahirette köpek ondan hakkını alacak.
AYNEN: Kendileri neler yapıyor .şimdi de ahkam kesiyorlar.once o akademisyenler kadar okuyun da görelim
BATTAL GAZİ: Burda hakkını öde,ahirette misli misli çek!Af maf yok!
0 0
X: ARTIK EĞİTİM SİSTEMİMİZE SAYGI DİYE Bİ DERS KOYULMALI HERKESİN HER CANLININ YAŞAMINA SAYGI GÖSTERMEK ZORUNDAYIZ HİÇ BİR İNSANA SONRADAN VİCDAN EKLEYEMEYİZ AMA SAYGI OLMAK ZORUNDA YETER ARTIK HERKES KENDİNİ BİŞEYLERE SONN VEREBİLECEK GÜÇTE ZANNDİYOR ÜLKENİN ÇİVİSİ ÇIKTI ARTIK
BATTAL GAZİ: Var zaten öyle ders !Hatta kaç kitapta var konu!Rehberlik özel ilgileniyor,yetmedi kulüpler kuruluyor!Fakat velisi napıyor;öğretmene küfreder,döver,söver,tatillerini kıskanırlar,maaşlarına hakaret eder,ayrıca onuda layık görmez yine küfreder,halbuki öğretmenden öğretmene bile fark var iken hepsine hakaret eder,ee şimdi böyle olunca veli daha aileden bozukluk,ne işe yarar saygıyı kim önemser!Zorla ailelere bu saygı eğitimi verilmelidir!
0 0
.: Köpekler bile acı çekenin yanına geliyor. .
GARİPLER ÖLÜR FAKAT NAAMİ KALİR DİLLRRDE: Ulan buna dicent diyenin Ben . Neise Heralde anlasilmištir BU gibi yaratiklar Yasadigin sürece Hayvan DEDIGINIZ varliklar. Cana can verenlerfir. BU dicent degil INSAN OLAMAZ INSAN .
1 8
HAMİT: Dr. hanımın ifadesi hiç inandırıcı gelmedi ona tavsiyem haleti ruhiyesi yerinde bir doktora görünmesi lazım.
CAN DEP: Köpegi görmedim diyor bu en büyük yalan köpegi görmemesi imkansiz, carpiyor carpinca mutlaka arabada bir igfahal olmustur, ne oldu arabama bir seymi oldu insan düsünür kenara cekip durur bakar, Yalan söylüyor köpegi görmüstür carptiginida anlamistir, Belki biraz yavaslasa hafiftende direksiyonu kirmis olsaydi köpek kurtulacakti, Bu kadin Köpegi carpaken suc, Carpip kacmasi ikinci bir suc, Yalan söylemesi ücüncü bir suc, kiniyorum....
MURAT FİLİNTE: Seninld aynı ülkede yaşamaktan utanıyorum
HAYLASS: Köpeği görmedi diyelim, asfalt yolda bir şeyin üzerinden geçtiğinden dolayı araçta oluşan sarsıntıyı da hissetmedin Birsen? Yalancı Bİrsen :S
AKLISELIM: Rabbimiz buyuruyorki : Hayvanlar benim sessiz kullarımdır, onlar şimdi susuyorlar ama hesap günü konuşacaklardır....Kimin kime gücü yettiyse hesabıyla yaşanıyor artık hayat.Çocuklar mağdur, hayvanlar mağdur, kadınlar mağdur, biraz naif ise erkek oda mağdur oluyor.Kanunların yadsınamaz ölçüde caydırıcılığı vardır elbet ama bireysel olarak insanın şiddetten kaçınması için ahlak lazım, karakter lazım, merhamet lazım ,yoksa bu doktor gibi diplomalı cani olur insan .
SELCEN HATUN HALLI: Keşke herkes böyle düşünse allahıma bin şükür allah ın yarattığı her mahlukata saygım war fakat artık insanlar canileşdi ben ce haywan demiye bin şahit lazım bu sewimli mahlukata bir muhabbet kuşum war insan gibi konuşuyor benimle we çok hisli her şeyi hissediyor en iyi arkadaşım diyebilirim rabbim böylelerine hakkettiklerini wersin yargı yetersiz
0 7
OSMAN KARTAL: kadın ın çok güzel reklamı oldu. en azından tanıdık. o bayan doktormuş. vay vay
ERKAN: Birsen denen azman neden hala görevinin başında kim koruyor bu azmanı
GÜVENLİK: Eda hocam sizin girişimleriniz ve çabanız için teşekkür ederim bu canlıyı böyle ezen birinin yakasından düşmediniz şikayetçi olup herkesi haberdar ettiğiniz için teşekkür ederim o canlılar üzerindeki emeğiniz asla küçümsenemez olayın takipçisi olduğunuz için size teşekkür ediyorum
İLAYDA: Hayvana yaptığı yanına kar kalmasın
MEHMET SALİH GÜL.: Bari dürüst ol ! burnunun ucunu dahi göremiyorsan (!) direksiyon başında ne işin var? İnşallah o dili olmayan mahlukun acısını en yakından sen de tadarsın. .
ANSAR: Direksiyon başına geçmemesi gereken ve ehliyeti elinden alınması gereken,okadar çok insan varki...!
1 8
Haberler››Magazin››Köpeği ezip kaçtığı söylenen doktor Birsen Ocaklı'ya ünlü isimlerden tepki yağdı - Magazin