28.10.2016 22:04

Doğuma Hazırlık Kursu

Doğuma Hazırlık Kursu

Özge Genlik eğitmenliğinde gerçekleşecek olan "Doğuma Hazırlık Kursu", 29 Ekim'de Vesta 77'de sizlerle...

Özge Genlik eğitmenliğinde gerçekleşecek olan "Doğuma Hazırlık Kursu", 29 Ekim 'de Vesta 77'de sizlerle...

Ağrı kesici yöntem kullanılmadan, Normal bir şekilde doğal olarak içsel gücünüz ile doğum yapmak istiyorsunuz;

Doğum sonrası depresyonunu hafif şiddetle deneyimleyerek bebeğiniz ile bağınızı güven ve koşulsuz sevgi zemininde oluşmasını istiyorsunuz;

Sütünüzün bebeğinizin ihtiyacı oranında gelmesini ve bebeğinizi aşkla emzirmek istiyorsunuz;

Doğum tercihlerinizi belirlerken kendinizi de keşfetmek aynı zamanda kendi doğum hikayenizi dönüştürmek böylelikle travmatik izlerinizi şifalandırmak istiyorsunuz;

Doğum sürecinde özgür hareket etmek ve bebeğinizi aynı zamanda rahminizin sesini dinleyerek istediğiniz beden pozisyonunda doğum yapmak istiyorsunuz?

Başka? Daha başka neler mümkün olabilir?

"Gelin sağıklı nesiller için yüreğinizin ritmi ile buluşmaya niyet edin ve "Doğuma Hazırlık Kursu'na katılarak bebeğinize en anlamlı armağanınızı sunarken eş zamanlı olarak kendi benliğinizin dinamiklerini keşfedin."

Eğitim İçeriği: Zihinsel-Bedensel egzersizler içeren 16 saatlik kurs sürecinde kendi cevaplarınızı sohbet, bilgi paylaşımı ve bedensel uygulamalar ile bulacaksınız.

Doğum nedir? Doğumun başladığını nasıl anlarım?

Doğumda oluşan fizyolojik ve psikolojik dönüşümler neler?

Korku doğumu nasıl etkiler?

Doğum tercihlerim neler? Doğum dalgaları ile nasıl baş edebilirim?

Doğum sürecimin ardından yaşamım nasıl şekillenecek?

Doğumda kimlerin yanımda olmasını tercih ediyorum?

Bedensel-zihinsel ve ruhsal olarak doğumuma nasıl hazırlanabilirim?

Nefes ve meditasyon çalışmaları doğumuma nasıl yardımcı olur?

Hastahanede bizleri nasıl bir ortam bekliyor? Doğum yapacağım ortam nasıl olmalı?

Doğum sürecindeki aktif doğum pozisyonları ve ilaç dışı rahatlatıcı teknikler nelerdir?

Sezaryen olmam gerekirse? Sezaryen tercihlerim nasıl olmalı?

Doğum sürecine doğum psikoloğu ile hazırlanmamın etkileri neler?

"Ve daha birçok sorunun yanıtlarını özümüzdeki bilgeden dinleyeceğimiz, doğum öncesi ve sonrasında uygulayabileceğimiz nefes, meditasyon ve masaj tekniklerinin uygulamalı aktarılacağı muhteşem bir süreç bizleri bekliyor, hazır mısınız? Haydi başlayalım o zaman."

**"Anne ve baba adaylarının birlikte katılımını tercih etmesini bekliyoruz. (Kurs ücreti 2 kişiliktir). "

Eğitim Tarihi: 29-30 Ekim 2016 (Cumartesi-Pazar)

Eğitim Saati: 10.00-19.00

Eğitmen: Uzman Psikolog & Yoga Eğitmeni Özge Genlik

Kayıt ve Detaylı Bilgi İçin: (530) 073 75 08

Özge Genlik Kimdir? 2009 yılında, İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji bölümünden "yüksek onur" derecesi ile mezun oldu. Mezuniyetinin ardından zihinsel ve bedensel engelli çocuklar ve aileleri ile psikolojik danışmanlık çalışmalarını yürütmüş ve anaokullarına danışman olarak hizmet vermiştir.

2012 yılında, psikoloji alanındaki yüksek lisans eğitimini "yas süreci ve yas sürecindeki bireylerin depresyon ve anksiyete düzeylerinin incelenmesi" konulu tezi ile başarı ile tamamlamıştır. Yüksek lisansını tamamladıktan sonra İstanbul Arel Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık biriminde "uzman psikolog" olarak ergenler ve aileleri ile çalışmalarını ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Bayrampaşa Kadın ve Aile Sağlığı Merkezinde ise yetişkin odaklı psikolojik danışmanlık çalışmalarını sürdürmüştür. Ardından özel psikolojik danışmanlık merkezlerinde bireysel olarak "yetişkin" ve "ergen'ler ile psiko-terapi çalışmalarını sürdürmüştür.

EMDR (göz hareketleri ile duyarsızlaştıma ve yeniden işleme terapisi/Travma terapisi), Gestalt Terapi, Bilişsel-Davranışçı Terapi, "Kısa Süreli Dinamik Terapi Eğitimleri" alan Genlik, aynı zamanda Yoga Alliance onaylı yoga eğitmenidir.

Yoga Eğitimlerini aldığı eğitmenler: Dr. Çiğdem Öner (200 saat) ve Zeynep Aksoy (200 saat) ). Hamile Yogası Eğitmenlik sürecini tamamlamıştır(Nur Sakallı & Mey Elbi)

Genlik, yaşamdaki engelleri ve duyumsanan "acı" duygulanımlarını iyileşmeye ve şifalanmaya yönelik birer armağan olarak görmekte ve değerlendirmekte bu bağlamda "psiko-dönüşüm" adını verdiği metodoloji ile ergen, yetişkin ve ailelerle çalışmalarını sevginin gücü ile kurucusu olduğu Vesta 77 Psikolojik Dönüşüm ve Yaşam Akademisi'nde sürdürmektedir.

*Özge Genlik, İstanbul Doğum Akademisi Sertifikalı Doğuma Hazırlık eğitmenidir.
Kaynak: Etkinlik.io
Dönüşüm , Ağrı , 29 Ekim , Kültür Sanat