Doktorlardan Aile Hekimliği Uygulamasına Protesto

Eskişehir- Bilecik Tabipler Odası Üyesi Yaklaşık 150 Doktor, Dün Akşam Aile Hekimliği Uygulamasınının Kaldırılmasını Ve Bazı Hastanelerdeki Pratisyen Hekimlerin Geçici Olarak Çeşitli İlçelere Görevlendirilmelerini Protesto Etmek İçin Sağlık Müdürlüğü Önünde Toplandı. Doktorlar, Altyapı Hazırlanma...

Doktorlardan Aile Hekimliği Uygulamasına Protesto
18.07.2006 19:11 | Son Güncelleme: 18.07.2006 19:11
Eskişehir- Bilecik Tabipler Odası üyesi yaklaşık 150 doktor, dün akşam aile hekimliği uygulamasınının kaldırılmasını ve bazı hastanelerdeki pratisyen hekimlerin geçici olarak çeşitli ilçelere görevlendirilmelerini protesto etmek için Sağlık Müdürlüğü önünde toplandı. Doktorlar, altyapı hazırlanmadan Eskişehir`de aile hekimliği uygulamasının başlatıldığını öne sürdü.

Sağlık Müdürü Dr. Seraceddin Çom, bina önünde toplanan doktorları makam odasına davet ederek görüştü. Çom, ``Hastaya hizmet edeceğiz diye söz veren tabipler, şimdi hastaya hizmet etmiyorlar`` dedi. Bu sözler üzerine doktorlar Sağlık Müdürü Seraceddin Çom`u yuhalayarak protesto edip odadan topluca dışarı çıktı.

``MÜDÜR İSTİFA ETSİN``

Doktorlar bugün de Yunus Emre Devlet Hastanesi acil servisinin önünde toplanarak basın açıklaması yaptı. Aynı hastanede gögüs kalp damar cerrahi uzmanı olarak görev yapan Opr. Dr. Muharrem Şenel, Tabibler Odası`nın basın açıklamasını okudu. Eskişehir`de aile hekimliği uygulaması kapsamında 73 pratisyen hekimin yerlerinin değiştirildiğini, çeşitli ilçelere görevlendirildiklerini belirten Dr. Şenel şunları söyledi:
``Devlet Hastanesi Acil servisinde görev yapan 11, Yunus Emre Devlet Hastanesi Acil Servisinden de 12 pratisyen hekim ilçelerde görevlendirildi. Bu hekim arkadaşlarımız acil serviste uzmanlaşmış kişilerdi. Bunları ilçelere gönderip, yerlerine tecrübesiz olanların getirilmesi kaygı vericidir. Ayrıca evli olan pratisyen hekimlerden bazıları eşlerinden ayrı ilçelerde görevlendirilmişlerdir. Aile hekimliği adı altında hekimin aile birliği bozulmuştur. Hekimin onuru ve halkın sağlığı ile oynayan Sağlık Müdürü`nü istifaya davet ediyoruz.``


Kaynak: DHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Doktorlardan Aile Hekimliği Uygulamasına Protesto - Haberler