Dondurma Festivalinde 10 Ton Dondurma Vatandaşlara Dağıtıldı

Dondurma festivalinde 10 ton dondurma vatandaşlara dağıtıldı Binlerce vatandaş Maraş'ın dondurmasıyla serinledi Bir tır dolusu Maraş Dondurması vatandaşlara ikram edildiİSTANBUL - Gaziosmanpaşa'da 10 ton Maraş Dondurması Uluslararası Maraş Usulu Dondurma Festivali'nde vatandaşlara ikram edildi.

31.08.2018 16:07 | Son Güncelleme: 31.08.2018 16:07
Dondurma festivalinde 10 ton dondurma vatandaşlara dağıtıldı
Binlerce vatandaş Maraş'ın dondurmasıyla serinledi
Bir tır dolusu Maraş Dondurması vatandaşlara ikram edildi

İSTANBUL - Gaziosmanpaşa'da 10 ton Maraş Dondurması Uluslararası Maraş Usulu Dondurma Festivali'nde vatandaşlara ikram edildi. Sıcak havadan bunalan her yaştan binlerce vatandaş, serinlemek için metrelerce kuyruk oluştururken, festival renkli anlara sahne oldu.
Gaziosmanpaşa Belediyesi ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile düzenlenen Uluslararası Maraş Usulu Dondurma Festivali'nde 10 ton dondurma vatandaşlara ikram edildi.
Kahramanmaraş'ın en meşhur lezzeti dondurma, Uluslararası Maraş Usulu Dondurma Festivali kapsamında İstanbullularla buluşturuldu. Sıcak havadan bunalan vatandaşlar, meşhur lezzeti tadabilmek dakikalarca sırada bekledi.
Gaziosmanpaşa Meydanı'nda düzenlenen etkinlikte Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta, dondurma standının başına geçerek vatandaşlara dondurma ikram etti. 1 tır dolusu dondurma, festival kapsamında vatandaşlara dağıtılırken festival renkli görüntülere sahne oldu.
Yazın serinleten lezzeti Maraş Dondurması'nın festival kapsamında gün boyunca vatandaşlara ikram edileceğini belirten Başkan Hasan Tahsin Usta, "Kahramanmaraş Belediyemiz ile yaptığımız festivalimizde 10 ton dondurma dağıtacağız. Vatandaşlar mutlu, biz de mutluyuz. Dondurma yediklerinde vatandaşlar daha mutlu. Bugün hava çok sıcak ve dondurma havası. Aynı zamanda tatil havasında herkes. Dondurma iyi gidiyor bu sıcak havalarda" dedi.
Maraş dondurmasının lezzetinin malzeme kalitesinden ve ustalıktan ileri geldiğini söyleyen dondurma ustası Cengiz Yılmaz, "Maraş dondurmasının özelliği keçi sütü ile yapılması ve orijinal salep ile yapılması. Dondurma Ağrı Dağı'ndaki keçilerimizin doğal beslenmesi ile doğal sütü ile yapılıyor. Keçi sütünün saleple birleşmesiyle meydana geliyor. Bunun ustalık tarafı var birde bu ikisinin birleşmesiyle ortaya güzel bir ürün çıkıyor. Türkiye turundayız. Bu sene 2'ncisi düzenlenen festivalde vatandaşlara bedava dondurma dağıtıyoruz" dedi.
Vatandaşlar festivale yoğun ilgi gösterdi
Çocuklarıyla birlikte festivale geldiğini söyleyen Esra Yıldırım, "Gaziosmanpaşa'da oturuyorum dondurma için geldik buraya. Tadı çok güzel. Beğendik. Dondurma yemeğe çocuklarımla geldim" şeklinde konuştu.
Kaan İnce ise, "Başkanımızın elinden dondurma almak nasip oldu. Dondurmanın tadı çok güzel. Yazın en güzel olan şey dondurmadır. Maraş dondurmasının tadı daha farklı. Öbürleri fabrikada yapılıyor. Bunu kendileri keçi sütü ile yapıyorlar. Tadı daha güzel oluyor" diye konuştu.
Dondurma Festivalinde 10 Ton Dondurma Vatandaşlara Dağıtıldı

Genel

Kaynak: İHA


11.12.2019 20:32:29