Dünya Demokrasi Hareketi Konya Şube Başkanı Öztürk -

Dünya Demokrasi Hareketi Konya Şubesi Başkanı Özkan Öztürk, "CHP, ya ananasçılarla siyaset yapmayı, onlara bel bağlamayı bırakacak ya da hazırladığımız ananaslı logoyu seçim çalışmalarında veya parti tabelalarına asacak" dedi.

02.03.2014 21:09 | Son Güncelleme: 02.03.2014 21:09Dünya Demokrasi Hareketi Konya Şube Başkanı Öztürk -
Dünya Demokrasi Hareketi Şubesi Başkanı Özkan Öztürk, "CHP, ya ananasçılarla siyaset yapmayı, onlara bel bağlamayı bırakacak ya da hazırladığımız ananaslı logoyu seçim çalışmalarında veya parti tabelalarına asacak" dedi.

Dünya Demokrasi Hareketi Konya Şubesi ile Her Yerde Adalet Platformunca ortak basın toplantısı düzenlendi.

Öztürk, Her Yerde Adalet Platformu binasında düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada, muhalefet partilerinin sahte kasetlerle, montajlarla siyaset mühendisliğine soyunduğunu söyledi.

'de vesayetçi anlayışa sahip, milletin oylarına talip olmak yerine yasa dışı, montajlanmış sahte kasetlere umut bağlayarak iktidar olmayı bekleyen bir muhalefet bulunduğunu savunan Öztürk, şöyle konuştu:

"Ana muhalefet partisi CHP'ye sesleniyoruz; iktidara giden yol sandıktan geçer. 'Sandık demokrasilerin namusudur' diyen CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na sesleniyoruz; lütfen partinizin logosunu değiştirin. Bunun için de bir çalışma yapmayın, biz sizin adınıza güzel bir çalışma yaptık. CHP, ya ananasçılarla siyaset yapmayı, onlara bel bağlamayı bırakacak ya da hazırladığımız ananaslı logoyu seçim çalışmalarında veya parti tabelalarına asacak. Dolayısıyla kendilerine bu logoyu göndereceğimizi beyan ediyoruz."

Öztürk, yapılanmanın 28 Şubat sürecinde "irtica geliyor, irtica hortladı" diyerek 54'üncü hükümeti yok ettiğini, 12 Eylül döneminde sağ-sol çatışmasıyla toplumun birbirine kırdırıldığını, 12 Mart'ta da buna benzer olayların yaşandığını ifade etti.

Farklı taktik ve teknikle ülke ve millet üzerinde yeni bir karanlık oyunun uygulamaya çalışıldığını öne süren Öztürk, şunları kaydetti:

"Buradan tüm vesayetçi yapılara sesleniyoruz; artık milletin yakasından elinizi çekin. Bu milleti rahat bırakın. Gittiğiniz yol, doğru yol değildir. Lütfen aklınızı başınıza alın. Devlet adamlarının kriptolu telefon kayıtlarını bile dinleyen bu yapı, tüm gücüyle devlete operasyon üzerine operasyon yapmaktadır. Dolayısıyla burada Sayın Başbakanımıza açıkça çağrıda bulunmak istiyoruz; 30 Mart seçimleri beklenilmeden bu operasyoncu takımın operasyonel birlikleri, imamları, kalemşörleri, silahşörleri yurt dışına kaçmadan bir an önce hukuki sürecin başlatılması gerekir."


Özkan Öztürk, Türkiye, Konya, Politika, Güncel

Kaynak: AA

26.02.2020 20:10:06