Dünya Sağlık Örgütü: Koronavirüs risk seviyesinde hata yaptık, salgının aciliyeti "yüksek"

Dünya Sağlık Örgütü, bir önceki raporlarda "hata" yaptıklarını ve söz konusu ölümcül salgınının aciliyetinin "çok yüksek" olduğunu duyurdu

28.01.2020 09:14 | Son Güncelleme: 28.01.2020 17:25

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), Çin'de başlayan koronavirüs ile ilgili ölümcül salgının uluslararası riskini değerlendirmekte "hata" yaptıklarını açıkladı.

"VİRÜSÜN ACİLİYETİ YÜKSEK"

DSÖ yetkilileri pazartesi günü AFP'ye yaptığı açıklamada bir önceki raporlarda "hata" yaptıklarını ve söz konusu ölümcül salgının uluslararası alandaki aciliyetinin "yüksek" olduğunu belirtti.

Bu düzeltmenin uluslararası kamu sağlığı açısından "acil durum ilanı" anlamına gelmeyeceği de vurgulandı.

TEHDİDE DÖNÜŞME RİSKİ DÜŞÜK DENMİŞTİ

Geçtiğimiz hafta "uluslararası kamu sağlığı acil durumu" ilan etmek için erken olduğunu bildiren örgüt, ölümcül salgının küresel çapta tehdide dönüşme riski için "küçük ihtimal" ifadesini kullanmıştı.

106 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Diğer yandan Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve ülke geneline yayılan ölümcül koronavirüs (2019-nCoV) salgınında can kaybı 106'ya yükseldi.

Dünya Sağlık Örgütü: Koronavirüs risk seviyesinde hata yaptık, salgının aciliyeti

Çin Halk Cumhuriyeti, Dünya Sağlık Örgütü, Sağlık, Dünya

Kaynak: Euronews.com


HABER YORUMLARI (4)
DEVE:Corona virüsü cıktı. Aids ve hepatit b ye çare bulunur artık hahhaha
KAOSOPTİK YORUMCUMUSUNUZ:Merak etmeyin bu dediğiniz örgütler bilinmemek isteseydi isim sayıp dünya nüfusu500m. Düşecek gibi bir teorinin iddia cısı yada destekcisi olmazdınız Ya buna inandırılmak istiyorsanız Bi yan pencereye gecin atın at gözlüğünüzü bakalım berraklaşma vakti
A-VİRÜS:İllimunatini ''Epidemik Kart'' ı aktif olmuştur. Ayrıca bunun ardına 3. Dünya Savaşı çıkma olasılığı bulunmaktadır. Mason-İllimunati üyeleri çok iy ibir haberleşme içinde ve tüm ülkeleri kendi elleri altında. Hükümetler ve yönetimler. Herkese yalan söyleniyor. Milyonlarca ölü ve binlerce enfekte vardır. (Düşen uçakta 11-9 yazıyordu. Ters çevirince 9-11 bir siyonist-İllimunati ritüeli olduğu ortaya çıkar ve bu kötü haberdir. 2020 yi beklediler ve şimdi her şey başlıyor işte. . .
C-VİRUS:Nüfüsü 500m altına düşürme planları güzel işliyor devam edin böyle ben nüklersınak yapdım kendime size bol sans dişarda 2 yıldık ersak da birktirdim kendiniz düşünün gerisini
29.01.2020 09:24:54