Dünyaca ünlü eser "Cimri" Büyükşehir sahnesinde

Dünyaca ünlü eser "Cimri" Büyükşehir sahnesinde Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Tiyatroları, Fransız Yazar Moliere'nin dünyaca ünlü eseri "Cimri" oyununa ev sahipliği yapıyor Büyükşehir Belediyesi Altındağ Gençlik Merkezi Ankara Şehir Sanatları Tiyatro Topluluğu, Gençlik Parkı Büyük Sahnede...

18.10.2019 02:08 | Son Güncelleme: 18.10.2019 02:09
Dünyaca ünlü eser "Cimri" Büyükşehir sahnesinde
Büyükşehir Belediyesi Başkent Tiyatroları, Fransız Yazar Moliere'nin dünyaca ünlü eseri "Cimri" oyununa ev sahipliği yapıyor
Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi Ankara Şehir Sanatları Tiyatro Topluluğu, Gençlik Parkı Büyük Sahnede 18 Ekim ve 25 Ekim tarihlerinde Başkentli tiyatroseverlerle buluşmaya hazırlanıyor
ANKARA - Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Tiyatroları, sezona Fransız yazar Moliere'in "Cimri" oyunuyla merhaba diyor.
Büyükşehir Belediyesi Altındağ Gençlik Merkezi'ne bağlı "Ankara Şehir Sanatları Tiyatro Topluluğu", sezonun ilk oyunu "Cimri" ile Gençlik Parkı Büyük Sahne'de 18 Ekim ve 25 Ekim tarihlerinde seyirci karşısına çıkıyor.

Tiyatro dolu bir sezon
Dünyaca ünlü eser Cimri L'avare, Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkent Tiyatroları ev sahipliğinde tiyatroseverlerle buluşuyor.
Genel Sanat Yönetmenliğini Muhammet Emin Kutluca'nın yaptığı Ankara Şehir Sanatları Tiyatro Topluluğu'nun ücretsiz oyunu, 18 Ekim ve 25 Ekim'de saat 19.30'da sahnelenecek.
Ankara Şehir Sanatları Tiyatro Topluluğu yeni sezonda ayrıca "Ölüler Kapı Çalmaz", "Fareler ve İnsanlar", "İnsan Ne ile Yaşar", "Mevlana ve Şems: İlahi Aşk" ve "Fatih" oyunları ile seyirciyle buluşacak.
Büyükşehir Belediyesi Altındağ Gençlik Merkezi'nde; Temel tiyatro, organik gerçeklik (doğal oyunculuk tekniği), alt kadro oyuncu yetiştirme programı, kamera önü ve drama eğitimleri devam ediyor.
Dünyaca ünlü eser

Altındağ, Ankara, Yerel

Kaynak: İHA


28.01.2020 12:22:11