Dünyanın En Önemli Hukukçuları Bir Araya Geliyor

Toplantıya 32 ülkeden 100'den fazla hukuk fakültesinin dekan, profesörler ve 200 delege katılacak.

15.04.2015 10:48 | Son Güncelleme: 15.04.2015 10:48Dünyanın En Önemli Hukukçuları Bir Araya Geliyor

Yönetim Kurulu Başkanlığını Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu'nun yürüttüğü ELFA (European Law Faculties Association/ Avrupa Hukuk Fakülteleri Birliği) Genel Kurul Toplantısı ve ELFA AGM 2015 Konferansı 17-19 Nisan 2015 tarihlerinde Üniversitemizde gerçekleştirilecek.

Güncel hukuk konuları ve hukuk eğitimine ilişkin sorunların tartışılacağı 17 Nisan Cuma günü düzenlenecek konferansın açılış konuşmasını Yeditepe Üniversitesi Kurucu Başkanı Bedrettin Dalan, Yeditepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nurcan Baç, Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı ve aynı zamanda ELFA Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Haluk Kabaalioğlu gerçekleştirecek. Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır'ın da programda bir konuşma yapması bekleniyor.

Konferansta aralarında, Avrupa Birliği Adalet Divanı Başkanı (Genel Mahkeme) ve Lüksemburg Üniversitesi İdare Konseyi Yargıç Prof. Dr. Marc Jaeger, AALS – Amerikan Hukuk Fakülteleri Birliği Başkanı ve Kaliforniya Üniversitesi Hastings Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Leo Martinez, Batı Avusturalya Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erika J. Techera, Pekin Üniversitesi Uluslararası Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Philip McConnaughay, Kazan Federal Üniversitesi Dekanı Prof. Dr. Ildar Tarkhanov gibi dünyaca ünlü hukukçular konuşmacı olarak yer alacak.

Sadece Avrupa'dan değil ABD, Rusya ve Çin gibi farklı ülkelerden de birçok hukuk fakültesi dekanı ve profesörün katılacağı ve Yeditepe Üniversitesi Kurucu Başkanı Bedrettin Dalan'ın da katılacağı konferansın Açılış Kokteyli 16 Nisan Perşembe akşamı saat 19.00'da Büyük Kulüp'te gerçekleştirilecek.

Dünyaca ünlü hukukçuların bir araya geleceği konferansın konuşmaları İngilizce olup, Konferanslar Yeditepe Üniversitesi'nde gerçekleştirilecek. Sabah İnan Kıraç salonunda yapılacak genel oturumdan sonra öğleden sonra farklı panel oturumları değişik salonlarda yapılacak. ABD'den gelen 5 profesör de "Snowden olayı, Basın özgürlüğü, Devlet Sırları" konulu panelde ABD'nin gizli belgelerini açıklayan Snowden'a ilişkin değerlendirmelerde bulunacak.


Yeditepe Üniversitesi, Bedrettin Dalan, Avrupa Birliği, İstanbul, Güncel

Kaynak: Bültenler

28.01.2020 04:36:37