Durağan'da Z Kütüphane Açılışı

Sinop’un Durağan ilçesinde Şehit Hakan Tanrıkulu adına Z kütüphane açılışı yapıldı.

Durağan'da Z Kütüphane Açılışı
08.02.2018 22:57 | Son Güncelleme: 08.02.2018 22:57

Sinop'un Durağan ilçesinde Şehit Hakan Tanrıkulu adına Z kütüphane açılışı yapıldı.

İstanbul Beşiktaş'ta Vodafone Arena Stadı yakınındaki bombalı terör saldırısında şehit olan Sinoplu Hakan Tanrıkulu anısına Durağan ilçesi 75. Yıl Cumhuriyet Yatılı Bölge Ortaokuluna Sinop İl Emniyeti tarafından yapılan Z kütüphanenin açılışı gerçekleştirildi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende Sinop İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren ve Şehit Hakan Tanrıkulu'nun babası İzzet Tanrıkulu'nun yaptığı konuşmalar sonrasında Sinop Valisi Hasan İpek günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Vali Hasan İpek yaptığı konuşmasında, "Bugün Şehidimiz Hakan Tanrıkulu'nun adını yaşatmak ve duyurmak için böyle bir etkinliğe hep birlikte şahit oluyoruz. Şehitler bu ülkenin bu toprakların tapusudur. Sinop'ta ilk Şehidimiz Seyid İbrahim Bilal Hazretleri 675 yılında şehit olmuştur ve halen türbesi Sinop'ta bulunmaktadır. Hakan Tanrıkulu şehidimiz gibi Sinop'tan birçok şehidimiz var. Sinop ilinin Türklerin ve Müslümanların öz yurtları olduğunu şehitlerimizin mezarları, türbeleri göstermektedir. Sinop'tan verdiğimiz bu şehitlerimiz bu toprakların tapusudur" dedi.

Vali İpek yapılan kütüphane hakkında brifing aldı ve kütüphanede öğrenci, öğretmen ve katılımcılarla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Kütüphane açılışına ayrıca Durağan Kaymakamı Akın Oruç, Sinop Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nihat Dalgın, İl Jandarma Komutanı J. Kd. Alb. Halil Altıntaş, Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, İl Genel Meclisi Başkanı Şükrü Gündoğdu, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, öğretmen ve öğrenciler katıldı. - SİNOP

Kaynak: İHA