13 Mart 2018, 12:13

Düşen Uçağın Pilotu Beril Gebeş'in Son Ses Kaydı Ortaya Çıktı! Kalkış İçin İzin İstemiş

İran'da düşen Türk jetinin kaptan pilotu Beril Gebeş'in son ses kaydı ortaya çıktı. İstanbul'dan Dubai'ye gitmek üzere havalanırken kule ile görüşmelerinde kaptan pilot, kalkış için izin istiyor.

 İran'da düşen Türk jetinin kaptan pilotu Beril Gebeş'in  8 Mart günü  İstanbul'dan kalkarken kule ile yaptığı telsiz görüşmeleri ortaya çıktı.

KALKIŞ İÇİN İZİN İSTEMİŞ

Beril Gebeş, son ses kaydında yer kontrol ile telsiz irtibatı sağlayarak uçağının motorunu çalıştırmak için izin istiyor. Bir süre sonra kalkışı gerçekleştiren Gebeş, bu kez de uçağı tırmandırmak için kule ile irtibata geçiyor. Kuleye kalkıştan sonra 5 bin feet'e tırmandığını söyleyen kaptan pilot, daha fazla yükselmek için onay bekliyor. Konuşma kulenin 6 bin feet'e tırmanma izni vermesiyle son buluyor.

BERİL GEBEŞ KİMDİR?

Beril Gebeş, Ayjet Uçuş Okulu'ndan kaptan pilot lisansını aldı. Başaran Holding'de pilotluk yapan Beril Gebeş'in babası da  Türk Hava Yolları'nda kaptan pillotluk yapıyordu.

Dubai,İstanbul,İran
13 Mart 2018 Salı 12:13YORUMLAR (47)
BURİ: Acik acik Ayet var kim Hangi kavme benzerde oda onlardandir... baksana ucakta ne iciyorlar
KİZİNİ DOVMEYEN DİZİNİ DOVER: cok diyari gurbet gezdim nezengini gordum tok nefakiri ac mevlam etmesin merdedegil namerte muhtac gecin kardesim bu isleri herkes kendi cukurunu dolduruyor
AHMET DJDHS: olmus bitmis Allah rahmet etsin olunuj arkasindan konusmayin bisey degismeyecek.
Sımarik bir zengin kizi sirf keyfi icin kendiyle birlikte kac kisiyi ölüme surukledi ona yokluk nedir ogretmeyen hayatta herseyi hazir verip simartan babasi eserine bakip ovunuyordur umarim
CİBUTİLİ.: medey medey çakılıyorum kopuyoruz eyleniyoruz medey hayırlı uçuşlar diler.
Tüm 47 yorumu okumak için tıklayın