'Dut Yemiş Bülbül Gibi...'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'nın Ayaş İlçesi'nde partililere seslendi.

'Dut Yemiş Bülbül Gibi...'
27.06.2010 13:37 | Son Güncelleme: 27.06.2010 13:37

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara'nın Ayaş İlçesi'nde partililere seslendi. Başbakan Erdoğan ve AKP'ye yönelik çok sert eleştirilerde bulunan Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

Parlamentoda hayali ihracatçı ister misiniz, parlamentoda kalpazan ister misiniz? O zaman temiz siyaset yapacak, halktan yana politika üretecek Cumhuriyet Halk Partisi’ne ihtiyaç var demektir.

AKP, tüyü bitmemiş yetimin hakkını kim yerse, kul hakkı kim yerse onun hesabını sormak boynumuzun borcu olacaktır. İnsanın yoksulluğunu siyasi sömürü haline getiren bir düzene son vereceğiz. Biz sadaka devletini değil, sosyal devleti yeniden inşa edeceğiz.

Balık baştan kokar diye bir atasösözüm vardır. Balığı biliyorsunuz, kokuyu da biliyorsunuz o zaman bu balığı yok etmemiz gerek. Ne zaman? Demokratik yollarla yapacağız. En büyük güç halkın iradesidir. Halkla beraber yürüyeceğiz.

Recep Bey ve arkadaşlarının kimyası bozulacak, ezberi bozulacak. Biz onların düzenini de değiştireceğiz. İşçiden yana, emekliden yana, memurdan yana, sanayiciden yana, halktan yana bir düzen kuracağız. Recep'i halkın oylarıyla yolcu edeceğiz. Biz temiz siyaset diyoruz, öbür tarafta dut yemiş bülbül gibi bir sessizlik var. Niye acaba? Çünkü temiz değiller ki, temiz siyaseti ağızlarına alsınlar.

Siyasete yırtık ayakkabı ile başlayıp, etrafı çitlerle çevrili havuzlu villada oturanları biz istemiyoruz. Siyaset zenginleşme aracı olmaz. Halka hizmet edeceksiniz.

Kaynak: DHA

Etiketler: , Haber