Ece Üner'den otizmli çocukları yuhalayan velilere sert tepki: Otizm değil ama cehalet bulaşıcı bir hastalık

Show TV spikeri Ece Üner, Aksaray'da bulunan Mehmetçik İlkokulu'nda otizmli öğrencileri yuhalayan velilere tepki gösterdi. "Otizm değil ama cehalet bulaşıcı bir hastalık." diyen Üner, Anayasa'nın 42. maddesini hatırlatarak, "Kimse eğitim ve öğretim hakkından yoksun bırakılamaz. Yani o veliler suç işliyor." dedi.

07.11.2019 22:21 | Son Güncelleme: 07.11.2019 22:27

'da Merkez Mehmetçik İlkokulu'nda otizm sınıflarının kapatılmasını talep ettiği ileri sürülen velilerin, okul çıkışında otizmli öğrencileri yuhalamıştı. Show TV spikeri Ece Üner, ana bülteninde söz konusu skandala imza atan velilere sert tepki gösterdi.

"OTİZM DEĞİL AMA CEHALET BULAŞICI BİR HASTALIKTIR"

Üner, "Otizmin bulaşıcı bir hastalık olduğunu düşünecek kadar cahil olanlara kötü bir haberimiz var. Otizm değil ama cehalet bulaşıcı bir hastalık. Ön yargı bulaşıcı bir hastalık. Anayasa'nın 42. maddesine göre kimse eğitim ve öğretim hakkından yoksun bırakılamaz. Yani o veliler suç işliyor. İkincisi, kınadığın şeyle sınanırsın. Üçüncüsü ve en acili, özel eğitim sınıflarına alınıp sonra topluma salınması gerekenler, o masumları yuhalayanlardır." ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Aksaray'da bulunan Merkez Mehmetçik İlkokulu'nda bir grup velinin, okulda otizmli çocukları istemediği için yuhalayarak protesto ettiği iddia edilmişti. Bu bilgi sonrası da olaya çığ gibi tepki gelmişti. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), bu iddialar üzerine konuyla ilgili soruşturma başlattı. Aksaray Valiliği ise yaptığı açıklamada yuhalama iddialarını yalanlayarak, Milli Eğitim Bakanlığı'nın olayla ilgili soruşturma başlattığını duyurmuştu.

Ece Üner'den otizmli çocukları yuhalayan velilere sert tepki: Otizm değil ama cehalet bulaşıcı bir hastalık

Ece Üner, Aksaray, Magazin, Güncel


HABER YORUMLARI (40)
CAN:cehaletin bulaşıcı olduğu kadar ilim de bulaşıcı olsaydı keşke.
MUTLU:Bu topraklarda cahiller bol
GURBETCİ:Zaten ulkenin yarisi cahil, ulkeyi yonetenlerde cahil ve cehalet icinde. Halktan ne beklersinki ozaman?
1234:Aynen öyle bunların yetiştirdiği çocuklarda bunlardan farklı olmaz
MUSA:Ece ÜNER, duygularımızın tercümanı oldun ve olmaya devam ediyorsun. çok teşekkür ediyorum.
FATMA:Ece üner çok dogru söyledi kınadıgınızla sınanırsınız benimde çocugum otizmli idi onların ilaca ameliyata ihtiyacı yok eğitim ve sevgiye ihtiyaçları var çok şükür benim çocuğum normale döndü birde ben yurt dışında yaşıyorum bu gün bir daha şükretdim türkiyede yaşamadıgım için belki bana kızanlar olabilir ama Türkiyede olsa benim çocuğum bırak gelişmeyi böyle çahillerin içinde daha gerilerdi
XMAN:Leş kargalarına leş çıktı. Çocuklarını normal vatandaşın, avamın çocuğuyla yetişmesin deyip devlet okulundan uzak tutan, bunun için binlerce lira harcayan stk başkanları, sanatçı, spiker bozuntuları, çıkmışlar otizmli çocukları savunuyolar. Bence sadece onları istismar ediyolar. Sende kendini güzel pazarladın ece hanım, sırada ne var bakalım, en büyük Leş kargası ödülünüde aldın..
HADİ YA:O cahil kelimesi senin icinde gecerli insanliktan nasibini almamis deyus
AHMET:iki konuyu birbiri ile karıştırmak başka bir cahillik olsa gerek. imkanı olanın çocuğunu daha iyi okulda okutmak istemedi hangi diğer çocuğun eğitimini engelliyor? belki devlet okulunun yükünü azalttığı için faydası dahi oluyor.
OTİST:Sana helal olsun Ece ÜNER ne güzel özetliyorsun, bu ülkenin senin kadınlara ihtiyacı var kokoşlara değil.
Tüm 40 yorumu okumak için tıklayın
13.11.2019 17:48:05