Efes Sailing Famous Cup 2014'Te Şampiyon!

Anadolu Efes Türkiye çalışanlarının oluşturduğu Efes Sailing kurumsal yelken takımı, 21-22 Haziran günlerinde bu sene 9'uncusu düzenlenen Vodafone Red Famous Cup'a yine damgasını vurdu.

25.06.2014 10:21 | Son Güncelleme: 25.06.2014 10:14Efes Sailing Famous Cup 2014'Te Şampiyon!

Ünlü oyuncu Zeynep Beşerler'in Efes Sailing teknesinde yarıştığı ve Açıkdeniz Yelken Kulübü (B.A.Y.K.) ile Marina Yacht Club Bodrum tarafından düzenlenen yarışlarda, Efes Sailing tüm rakiplerini geride bırakarak bu sene de şampiyonluğu kimseye bırakmadı.

Bodrum Açıkdeniz Yelken Kulübü (B.A.Y.K.) ve Marina Yacht Club Bodrum tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen Vodafone Red Famous Cup, 21 Haziran'da Bodrum'da start aldı. Ünlü isimlerin katılımlarıyla, toplamda 25 teknenin mücadele ettiği yarışta ünlü oyuncu Zeynep Beşerler Efes Sailing ekibiyle birlikte yarıştı.

Kurulduğu 2011 senesinden itibaren katıldığı yarışlarda şampiyonluklar elde eden Efes Sailing, Famous Cup'ta geçtiğimiz yıl şampiyon olduğu IRC 3 kategorisinde Sinan Sümer dümenciliğinde birinciliği yine kimseye kaptırmazken, yarışı da genel klasmanda dördüncü olarak tamamladı. Oldukça zorlu geçen yarışlar sonrasında rüzgarın galibi olan Efes Sailing ekibi, yarış sırasında selfie çekmeyi de ihmal etmedi.

Efes Sailing, denizlere açıldığı ilk senesinde KOG Trofesi'nde IRC 4 kategorisinde, ikinci senesinde ise İYK Trofesi'nde IRC 3 kategorisinde şampiyon olmuştu. Geçtiğimiz yıl İYK Trofesi'nde 3'lüğü elde eden Efes Sailing, bu sene trofede lider durumda bulunuyor.


Zeynep Beşerler, Anadolu Efes, Türkiye, Bodrum, Güncel

Kaynak: Bültenler

20.02.2020 22:06:05